featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Anıtkabir’de

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabine üyeleri bugün gerçekleştirilecek birinci toplantı öncesi Anıtkabir‘i ziyaret etti.

ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir

“85 MİLYONUN TAMAMINA AŞKLA HİZMET EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada Atatürk Özel Defteri’ne şu tabirleri yazdı: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci periyodunda yeni Kabine üyelerimizle huzurunuzdayız. Bugün Kabine toplantımızı yaparak Türkiye Yüzyılı’nın inşası için yola çıkıyoruz 85 milyonun tamamına aşkla hizmet edeceğiz. Bizlere emanetiniz olan Cumhuriyet’in 100’üncü yılında şahlanış periyodumuzun başlangıç noktası haline getireceğiz.”

YENİ KABİNENİN BİRİNCİ TOPLANTISI BUGÜN

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bakanlar ile birinci Kabine toplantısını bugün gerçekleştirecek. Birinci toplantıda yeni periyodun yol haritası ele alınacak.

ANA GÜNDEM UNSURLARI İKTİSAT VE TERÖRLE MÜCADELE

Toplantının yüklü gündem hususu ekonomi ve terörle uğraş olacak. Taşerona takım, zelzele bölgesinde yapılacak konutlar görüşülecek. Seçim vaadi olarak açıklanan konut hanımlarına emeklilik, gençlere vergisiz telefon ve faizsiz evlilik kredisi üzere hususlar masaya yatırılacak.

EMEKLİ MAAŞI KABİNE’DE GÖRÜŞÜLECEK

7 bin 500 TL olan en düşük emekli aylığı ile ilgili kademeli artış düzenlemesi de Kabine’de görüşülecek. Ayrıyeten minimum fiyata temmuz ayında yapılacak artırımın da Kabine’de konuşulması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Anıtkabir’de

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir