featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “50+1’den geri dönülmesi söz konusu mu?” sorusuna yanıt: Seçimden sonra böyle bir adım atılabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı ortak yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak gündeme ait açıklamalarda bulundu. Erdoğan’a başka ayrı partilerin birleşerek ittifak yaptığı hatırlatılarak”50+1’den geri dönülmesi kelam konusu mu?” diye soruldu.

“SEÇİMDEN SONRA BU TÜRLÜ BİR ADIM ATILABİLİR”

Erdoğan, şöyle karşılık verdi: “Böyle bir yapılanmaya, bu türlü bir düzenlemeye katılacak olan siyasi partiler olursa bunun olmaması kelam konusu değil, olabilir. Doğrusu ben de olmasından yanayım. Buradaki 50 +1 oran itibariyle 50 +1 değil. Yüzde 50 +1 oy demek. Bu seçimden sonra bu türlü bir adım atılabilir.

“BÖYLE BİR ADIM ATILIRSA TARAFTARIM”

Bu adım karşılık bulursa, Anayasa değişikliği getiriyor. Olmaması için neden yok. Bu türlü bir adım atılırsa taraftarım. Bir sonuç alırsak seçim süreçleri çok daha rahat olacaktır, kolay olacaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “50+1’den geri dönülmesi söz konusu mu?” sorusuna yanıt: Seçimden sonra böyle bir adım atılabilir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir