featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emekliye yapılan yüzde 25’lik zamla ilgili ilk açıklama: Enflasyona ezdirmeme sözümüzü tutuyoruz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçim sonrası teşekkür ziyareti hedefiyle Bayburt’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada toplu açılış merasimine katıldı. Emekli maaşlarına yapılan yüzde 25’lik artırımla ilgili değerlendirmede bulunan Erdoğan, “Emekli maaşlarına artırım oranını refah hissesi ile yüzde 25’e çıkarıyoruz. Emeklileri enflasyona ezdirmeme kelamımızı tutuyoruz” sözlerini kullandı.

“DİK DURACAĞIZ”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: “28 Mayıs’taki sonuç şu an Bayburt’ta kendisini gösteriyor. Yiğitler, kahramanlar otağı Bayburt’u, bahçesiyle, bağıyla, ırmağıyla adeta cennet bahçelerinden bir bahçeyi andıran Bayburt’u, birçok hak ve halk aşığının hikmet bahçelerinden gül devşiren Bayburt’u en kalbi hislerimle selamlıyorum. Bayburt dünyada eşi gibisi olmadığını son seçimlerde bir defa daha gösterdi. Hepinize teşekkür ediyorum. Dik duracağız, endişelenmeyeceğiz. Rabbim yol ve yazgı arkadaşlığımızı daim eylesin diyorum. Bayburtlu kardeşlerimize şükran borcumuzu yeni eser ve hizmetlerle ödemenin çabasındayız. Bugün de kentimize teşekkür etmeye elimiz boş gelmedik. Yatırımlarımızın toplu açılışını yapalım istedik.

“ALANDA 40 BİN KİŞİ VAR”

Tarım ve ormanda Kırklartepe Barajı’nı devreye alıyoruz. 36 projemizin resmi açılışını bugün yapıyoruz. Toplam pahası 2 Milyar 689 milyon lirayı aşan projelerin kentimize iyi olmasını diliyorum. Ben emniyete sordum bugün meydanda kaç kişi var. Haberi aldım. Söyledikleri şu, 40 bin kişi var.

“ENFLASYONLA GAYRET KARARLI BİR HALDE SÜRÜYOR”

Emekli maaşlarında refah hissesi ile artırım oranını yüzde 25’e çıkarıyoruz. Enflasyonun üzerinde artışlarla emeklilerimizi enflasyona ezdirmeme kelamımızı tutuyoruz. Enflasyonla çabamızı kararlı bir biçimde sürdürüyoruz. Fırsatçılara ve açgözlülere katiyetle müsaade etmeyeceğiz. Hayat pahalılığı ile uğraşımız devam edecek. Hileli yönetmelere başvuranlarla ilgili gerekli süreçler yapılıyor. Maalesef hırsızlar çok. Bu hırsızlardan hesap sorulacak. Hayat pahalılığıyla ilgili uğraşımız kararlı biçimde sürecek.

“PUTİN İLE GÖRÜŞECEĞİM”

Koronavirüs salgısını global istikrarları alt üst etti. Fabrikalar aylarca kapalı kaldı, üretim birçok yerde durma noktasına geldi. Gelişmiş ülkelerde de berbat görüntüler yaşandı. Biz bu süreci suhuletle atlattık. Hiç bir insanımızı sahipsiz bırakmadık, tam salgın krizi bitti derken bu sefer Karadeniz’deki komşularımızda savaş patlak verdi. Dün Ukrayna Devlet Lideri Zelenski’yi konuk ettik, Sayın Putin ile de inşallah Ağustos ayında bir ortaya geleceğiz. Bir buçuk yıldır devam eden savaşın olumsuz tesirlerinden ülkemizi muhafazaya çalışıyoruz. Lakin etrafımızda yaşanan hadiselerin Türk iktisadına tesiri olur.

“650 BİN KONUT YAPACAĞIZ”

50 bini aşkın insanımızın hayatını kaybettiği 6 Şubat sarsıntısının ülkemize maliyeti 124 milyar dolar. Bütün bunların altından biz kalkıyoruz. Biz sarsıntıyla uğraş noktasında da başarılı bir imtihan verdik. Kentlerimizi süratlice ayağa kaldırmak için uğraş gösteriyoruz. Toplamda 650 bin konut yapacağız. Gece gündüz demeden çalışacağız. Bu felaketin üstesinden 85 milyon olarak daima birlikte geleceğiz. Manileri daima birlikte aşacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız. Bunu başardığımızda kimse bizim yolumuzu kesemez.

“KOLTUKLARINI KORUMAK DIŞINDA GÜNDEMLERİ YOK”

Her gün arbede, her gün birbirlerine ayar verme… Koltuklarını korumak dışında hiçbir gündemleri yok. Türkiye’de ne olmuş ne bitmiş, umurlarında değil. Yönettikleri belediyelerde yatırımın kırıntısına bile rastlanmıyor. Milletimiz bunların kayıkçı hengamesini gördükçe 28 Mayıs’ta nasıl bir tehlike atlattığını görüyor. Bizim bunlardan tek bir beklentimiz var. Gölge etmesinler öbür ihsan istemeyiz. Türkiye’ye çelme takmaktan vazgeçmeleri bile ülkemiz ismine büyük yarar. Biz muhalefete karşın ülkemizi büyütmeye devam ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emekliye yapılan yüzde 25’lik zamla ilgili ilk açıklama: Enflasyona ezdirmeme sözümüzü tutuyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir