featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş kira artışı yapan ev sahiplerine: Bedelini ödeyecekler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 gün süren Körfez çeşidi dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kıymetli bildiriler verdi. Vatandaşların maaşlarına güzelleştirme yapıldığının altını çizen Erdoğan, “Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek, enflasyona ezdirmemek için yaptığımız artırımlara göz diken mesken sahipleri bunun bedelini ödemek zorunda kalacak. Hangi bahiste olursa olsun fahiş fiyat artışlarına giden, piyasanın istikrarını bozan yaptığı davranışın cezasını çekecektir.” tabirlerini kullandı.

“AÇGÖZLÜLER VATANDAŞIN CEBİNE ELİNİ UZATIYOR”

Hangi mevzuda olursa olsun fahiş fiyat artışlarıyla gayret edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı, “SSK ve BAĞ-KUR emeklilerimize enflasyon artırımına ek refah hissesi verilerek artırım oranını yüzde 25’e yükselttik. Memur emeklilerine de birebir formda yüzde 25 oranında artırım yapıldı. Enflasyonun üzerinde artışlar yapıldı. Biz memurumuza, çalışanımıza, emeklimize bu artırımları yaparken, kimi fırsatçı, açgözlüler de adeta vatandaşın cebine elini uzatıyor. Bu fırsatçılara müsaade vermeyeceğiz. Ticaret Bakanlığımız, kontrollerini sıklaştırdı, cezai süreçleri artırıyoruz” dedi.

“YANLARINA KAR KALMAYACAK”

Erdoğan, “Sektör temsilcileri, yalnızca İstanbul’da 100 bin atıl konut olduğunu söylüyorlar tamamlanmamış, yarım kalmış. Bunlar dala kazandırılabilir mi? Boş duran meskenler de kira fiyatlarını etkiliyor. Kimi ülkeler boş duran konutlardan yüksek vergi alıyor bilgisi var. Bu türlü bir şey olabilir mi Türkiye’de de?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Şimdi Bakanlığımızın hususla ilgili çalışması var. Bu çalışmayla da bunların üzerine üzerine gideceğiz. Yani bunların yanına bu kar kalmayacak. Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş kira artışı yapan ev sahiplerine: Bedelini ödeyecekler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir