featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete sert tepki: Hiçbir seçimin ardından insanımızı tehdit etmedik

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci çeşit önesinde Hatay’da düzenlenen mitingde konuşuyor. Erdoğan, 1. çeşit seçimleri sonrası depremzedelere yönelik toplumsal medyada yapılan hakaretlere de değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Siyasi tercihi ne olursa olsun Hatay’da tüm vatandaşlarıma 14 Mayıs seçimleri münasebetiyle teşekkür ediyorum. Sizler onca yıkıma karşın hayata tekrar sarıldınız. Koltuk sevdalılarına prim vermediniz. Bizim için sizin oyunuzu almak değerlidir. Alanımızda resmi sayı nedir diye sordum Alana kardeşlerimin sayısı 30 bin. Hatay’da vakit oldu 80 bin, 100 bin şahısla miting yaptım.

“CHP GENEL LİDERİ ÜZERE MİLLETİ SUÇLAMIYORUZ”

Millete zirveden bakanlardan olmadık. 15 seçimin hiçbirinin akabinde insanımızı tehdit etmedik. Ayıran, ayrıştıranlardan değil birleştirenlerden olduk. Nefretin, kinin lisanıyla değil, ebediyen kardeşliğin lisanıyla konuştuk. Sandıkta tecelli eden iradeye bu türlü yaklaşıyoruz. CHP Genel Lideri ve akabinde gelenler üzere milleti suçlamıyoruz. Kimseyi aşağılamıyor, hor hakir görmüyoruz. Siyasi tercihlerinden ötürü ayrımcılık yapmak, kaldıkları yerden kapı dışarı etmek aklımızın köşesinden bile geçmez. Kabahati seçmende aramak yerine kendimizi sorguluyoruz. Nerede eksiğimiz varsa onu düzeltmeye çalışıyoruz. Biz sizi seviyoruz, biz size inanıyoruz.

“CHP TROLLERİ ‘BİR DAHA YARDIM GÖNDERMEYECEĞİZ’ DİYORLAR

Devletimizin ve milletimizin tüm imkanlarını sarsıntı bölgesi için seferber ettik. Televizyonlarda CHP’nin trolleri bir daha size yardım göndermeyeceğiz diyor. Devletimiz burada bizler kalıcı konutlardan tutunuz, konteynerlere varıncaya kadar. Burada aç açık kimseyi bırakmadık. Depremzedelerimizi bir an olsun yalnız bırakmadık. Yaralarımızı hızla sarmaya başladık.

“DEFNE’DE ERDOĞAN’A VERİLEN OY YÜZDE 8,5”

Az sonra Defne Hastanesinin açılışını yapacağız. Biz Covid periyodunda Atatürk Havalimanı’nda üç ayda 1006 Murat Dilmener Hastanesini yaptık. Birebirini Anadolu Yakası’nda yaptık. Defne’de Erdoğan’a verilen oy yüzde 8,5. Pekala Bay Bay Kemal’e verilen 90,5. Biz burada mezhebi bir ayrım var diye bu yatırımı yapmıyoruz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı bensem, orada yaşayan insan olduğuna nazaran biz bu yatırımı yapmak zorundayız dedik. Talimatı verdim. Ayrım yapmadık, bundan sonra da yapmayacağız. Hatay’da toplam 650 bin misyonlu ve gönüllümüz zelzele bölgesinde canla başla hizmet etti. Atılan her adımı, yapılan her işi şahsen takip ettik. Arkadaşlarımız gösteri peşinde koşmadılar, buralara poz vermeye gelmediler. Yalnızca Hakk’ın ve halkın isteğini gözeterek gece gündüz koşturdular.

“251 BİNE YAKIN AFET KONUTU YAPACAĞIZ”

Antakya Küçük Sanayi Sitemizi yine inşa edip orayı da ayağa kaldıracağız. Ülkemiz genelinde 171 bini aşkın bağımsız kısmın inşa sürecini başlattık. Kentimizde toplam 251 bine yakın afet konutu inşa edeceğiz. Defne Hastanemizi de bugün açıyoruz. Hedefimiz 319 bini birinci yıl olmak üzere 650 bin konutu hak sahiplerine teslim etmek.

“HATAY’DAN BU KEZ ÇOK FARKLI BİR OY BEKLİYORUZ”

Bunlar talimatı nereden alıyor, Kandil’den. Teröristlerde el ele kol kola dolaşan bir Bay Bay Kemal var mı? Bunlardan benim ülkeme yarar olur mi? 28 Mayıs’ta gereken dersi vermek için bir hafta durmadan çalışıyor muyuz? Hatay’dan bu kere çok farklı bir oy bekliyoruz. Milletin karşısına maskelerle değil samimiyetimizle çıktık. Aile ve Gençlik Bankamızın kurulmasıyla gençlerimizin evliliğinin önünü açacağız. Bu CHP, UYGUN Parti, yanındakiler LGBT’ci mi? AK Parti’ye, MHP’ye, Tekrar Refah’a LGBT sızabilir mi? Biz ailenin kutsallığına inanıyoruz. Seçimden sonra birinci işlerimizden bir tanesi aile kurumumuzu anayasal bir tabana oturtmak.

“HALKIMIZ BİRİNCİ TIPTA İRADESİNİ GÖSTERDİ”

Halkımız birinci cinste iradesini gösterdi. Milletimiz eski sisteme dönüş isteği olmadığını ortaya koydu. Önümüzdeki pazar günü sandığa çok daha güçlü biçimde sahip çıkacağınıza inanıyoruz. Selo’yu bırakacağım diyor. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin vefatına neden olan bu değil mi? Bu terörist, şu anda cezaevinde. Cezaevlerinin kapılarını kıracağız, Öcalan da dahil olmak üzere hür bırakacağız diyor. Rakiplerini tasfiye etmek için şantaj, kaset kumpası dahil her yolu legal görenlerin siyasi ahlakına sağlam mi?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete sert tepki: Hiçbir seçimin ardından insanımızı tehdit etmedik

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir