featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye’nin 5. nesil savaş uçağı “Kaan” ile ilgili paylaşım

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumsal medya hesabından, dün Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) Kahramankazan Merkez Yerleşkesi’nde düzenlenen “İstikbalin Yüzyılı Tanıtım Programı”nda vitrine çıkarılan Türkiye‘nin Ulusal Muharip Uçağı (MMU) KAAN ile Hürjet, Atak-2 ve Anka-3’e ait paylaşımda bulundu.

“SAMİMİ GAYRETLER SİNSİ PROSEDÜRLERLE AKAMETE UĞRATILDI”

Gazi Mustafa Kemal’in “İstikbal göklerdedir” diyerek işaret ettiği çalışmalara Vecihi Hürkuş, Selahattin Reşit Alan, Nuri Demirağ ve Nuri Killigil’in teşebbüs ettiğini ancak bu vizyoner teşebbüslerin içeriden ve dışarıdan kendi devirlerine kadar engellendiğini belirten Erdoğan, “Rahmetli Hocamız Necmettin Erbakan her ‘ağır sanayi hamlesi’ dediğinde linç edildi. Merhum Özal ile atılan adımların devamı, sonraki koalisyonlar devrinde getirilmedi. Birçok idealist mühendisimizin, sanayicimizin, yüreği ülkesi için çarpan pırıl pırıl gencimizin samimi gayretleri sinsi usullerle akamete uğratıldı.” değerlendirmesini yaptı.

“YILMADIK, PES ETMEDİK, GAYELERİMİZDEN AYRILMADIK”

“Savunma endüstrinde tam bağımsız Türkiye

“HEP BİRLİKTE TÜRKİYE YÜZYILI’NI İNŞA EDİYORUZ”

Daha evvel yapılmayan, başlasa da ilerlemeyen, hatta sabote edilen, Gazi’nin hayali ‘istikbali’ milletimize hamdolsun biz yaşattık. Ancak daha gidecek çok yolumuz var. İşte dün ‘Parçası kalorifer peteğine benziyor’ diyerek aşağıladıkları ulusal muharip uçağımız KAAN’ı hangardan çıkardık. Ülkemizin birinci süpersonik jet uçağı Hürjet’in, ağır sınıf taarruz helikopterimiz Atak-2’nin, Anka-3 insansız savaş uçağımızın çok kritik kademelerine şahitlik ettik. Biz yalnızca uçak, helikopter, uydu, tank, füze, silah üretmiyoruz. Biz teknoloji üretiyoruz, daima birlikte Türkiye Yüzyılı’nı inşa ediyoruz.”

Kaynak: AA / Ali Kemal Akan – Yeni
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye’nin 5. nesil savaş uçağı “Kaan” ile ilgili paylaşım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir