featured

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 12. Kalkınma Planını Ekim ayında Meclis’e sunmayı planlıyoruz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin akabinde oluşturulan yeni ekonomi idaresi bugün birinci sefer bir ortaya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Ekonomi Uyum Şurası toplantısı sona erdi.

MEHMET ŞİMŞEK VE HAFİZE GAYE ERKAN DA ZİRVEDE

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Lideri İbrahim Şenel ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

“SERBEST PİYASA ÇERÇEVESİNDE VERİMLİLİĞİ ARTIRMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Merkez Bankası Lideri Hafize Gaye Erkan’ın da katıldığı toplantının akabinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz kıymetli açıklamalarda bulundu. Cevdet Yılmaz’ın konuşması şu formda: “Türkiye’nin finansal istikrarını pekiştirecek ve insan odaklı kalkınmayı sürdüreceğiz. Hür piyasa iktisadı kuralları içinde ekonomik verimliliği artırmayı sürdüreceğiz. İstikrar ve itimat içinde büyümek, istikrarı ve istihdamı artırmak, büyümenin nimetlerini adaletli paylaşmak her periyot olduğu üzere temel hedeftir. Bu gayeler için cari açığı sürdürebilir büyümenin önünde pürüz olmaktan çıkarmakta kararlıyız.

“ENFLASYONLA UĞRAŞ KARARLILIKLA SÜRECEK”

Bu doğrultuda teknolojik atılımları devam ettirecek, katma bedeli yüksek eserlerle ihracat ve turizm gelirlerini artıracağız. Seçim beyannamesinde ortaya konulan vaatleri, muhakkak takvim dahilinde hayata geçireceğiz. Bir yandan zelzelelerin yaralarını sararken, öbür yandan temel sorun olarak gördüğümüz enflasyonla çaba konusunda faal ve kararlı adımlar atacağız.

12. KALKINMA PLANI EKİM AYINDA MECLİS’TE

12. Kalkınma Planını Ekim ayında Meclis’e sunmayı planlıyoruz. Eylül ayında Orta Vadeli Program ile Kamu Siyasetleri ve Uygulamalarını gözden geçirecek ve kaynak tahsisini bu çerçevede yönlendireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 12. Kalkınma Planını Ekim ayında Meclis’e sunmayı planlıyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir