featured

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Şimşek, Katar’a gitmişti! Görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17-19 Temmuz tarihlerinde gerçekleştireceği Körfez ülkeleri ziyareti öncesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Katar‘a çıkarma yaptı. Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani ile yapılan görüşmelerde ekonomik işbirliğinin ele alındığı ve savunma sanayi ile güç alanındaki iş birliğini geliştirme manasında atılımlarda bulunulduğu öğrenildi.

“İKİ ÜLKE BAĞLARI VE EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ İMKANLARINI ELE ALDIK”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte Katar’a çalışma ziyaretinde bulundu. Görüşmeye ait Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Yılmaz, “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ile Katar’a gerçekleştirdiğimiz çalışma ziyaretinde, Katar Buyruğu Pir Tamim bin Hamad Al Thani ile görüştük. İkili ve heyetler ortası yapılan verimli görüşmelerde, iki ülke bağları ve ekonomik iş birliği imkanlarını ele aldık.

SAVUNMA SANAYİ VE GÜÇ ALANINDA İŞ BİRLİĞİ

Diplomatik münasebetlerimizin 50. yılını kutladığımız bu yıl içinde, Yüksek Stratejik Komite toplantılarının 9.’sunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şimdiye kadar gerçekleştirilen 8 Yüksek Stratejik Komite toplantısında toplam 95 muahede imzaladık. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde ele aldığımız yeni projelerin yanı sıra, bilhassa savunma sanayi ve güç alanlarında iş birliğimizi derinleştirmeyi hedefliyoruz.

“ADIMLAR GELECEKTE DAHA OLUMLU SONUÇLAR DOĞURACAK”

İki ülke ortasındaki bağlantıların geliştirilmesi ve ortak çıkarlarımızın güçlendirilmesi ismine atılan adımlar, gelecekte daha da olumlu sonuçlar doğuracaktır. Katar ile Türkiye ortasındaki stratejik iş birliği, bölgesel istikrar ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamaya devam edecek. İki ülke ortasındaki dostluk ve iş birliği, tüm alanlardaki bağlarımızın daha da ilerlemesini sağlayacaktır.

“YETKİLİLERE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Misafirperverlikleri için başta Buyruk Pir Tamim bin Hamad Al Thani olmak üzere Katar Devleti yetkililerine şükranlarımı sunuyorum.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Şimşek, Katar’a gitmişti! Görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir