featured

Dedeye yol açın: 2023 yılında iPhone 6 hala kullanılır mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güncel kur ve vergi oranlarına baktığımızda alınabilecek en uygun fiyatlı iPhone modeline bakıldığında cebimizden en az 20 bin TL’nin çıkması gerekiyor. Pekala daha eskilere gitsek ve ikinci el pazarında çok uygun fiyatlara bir iPhone alsak? Mesela iPhone 6 alıp 2023 yılında kullansak? İşte sizler için 2023 yılında “iPhone 6 hala kullanılır mı?” sorusunun cevabı…

2023 yılında dedeyle yola devam edilir mi? İşte detaylar

iPhone 6 tahminen de Apple tarihinde iPhone 4S modeli sonrasında çıkan ve iPhone serisinin mukadderatını değiştiren modellerden bir adedidir. İnce ve uzun tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkan iPhone 6, Apple’ın telefonlarındaki tasarım lisanı değişikliğini de vurguluyordu.

Birçok yeni özellik ile birlikte gelen iPhone 6 son fizikî home tuşuna sahip telefon. Touch ID ile aygıtın güvenliği sağlanırken bugün tahminen de birçok kişinin aradığı 3,5 mm kulaklık jak girişine de sahip. 2014 yılında piyasaya sürülen model en son iOS 12.5.6 güvenlik güncellemesini aldı ve Apple’ın tozlu raflarında yerini aldı.

9 yıl evvel piyasaya sürülen bir telefon hala kullanılır mı sorusuna geri dönecek olursak burada kararı sizin vermeniz gerekli. Genel olarak kullanıcı yorumlarını incelediğimizde sonuçlar şöyle çıkmakta: Telefon birçok taraftan avantajlı bir çok taraftansa dezavantajlı pozisyonda. Öncelikle iPhone 6 serisi yeni batarya ve ekrana sahip yenilenmiş aygıtlar ile hayli uygun fiyatlara ikinci el olarak bulunabiliyor.

Şu an piyasadaki birçok aygıta yapılan Pubg testine tabi tutulan aygıt genel olarak tüm testleri muvaffakiyetle geçti. Lakin testi yapan birçok kullanıcı aygıtın çok derecede ısındığını belirtiyor. Bu ısınma süreci TikTok üzere uygulamalarda yapacağınız uzun müddetli bir gezinme esnasında da karşınıza çıkmakta. Aygıtın nitekim eski olması göz önüne alındığında aktüel uygulamaların artan grafik yükleri bu durumu olağan kılıyor.

Kamera kısmına baktığımızda Apple’ın teknik özellikler listesine baktığımızda da, ShiftDelete.Net tarafından iPhone 6 kamera testleri de incelendiğinde hala birçok telefondan daha uygun sonuçlar veriyor. Faka bu durum iPhone 6’nın kamerasının düzgün olmasından fazla Apple kamera yazılımı sayesinde başarılıyor. Yani iPhone 5 kamerasını da test ettiğimizde yaşına nazaran kötü sayılmayacak sonuçlar alabiliriz.

Son olarak genel gündelik kullanıma gelirsek aygıt neredeyse tüm uygulamaların dayanağı kesilmiş olsa da hala birçok gündelik uygulamayı kullanma imkanı sizlere sunuyor. Lakin makul uygulamalarda çok grafik yükü geldiğinde kasma ve donmalar bunların yanında neredeyse tüm uygulamalarda ısınma sıkıntıları yaşanıyor.

Peki sizce iPhone 6 hala kullanılır mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Dedeye yol açın: 2023 yılında iPhone 6 hala kullanılır mı?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir