featured

Defne Devlet Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açıldı: Bir fotoğraf karesi üzerinden kem söz söyleyenleri mahcup ettik

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da depremzedelerle buluştuktan sonra Defne Devlet Hastanesi’nin açılış merasimine katıldı.

TARTIŞMA YARATAN FOTOĞRAFA GÖNDERME

Yaklaşık 2 ay evvel ÂLÂ Parti Genel Lider Başdanışmanı Turhan Çömez’in o devir paylaştığı fotoğrafa göndermede bulunan Erdoğan, “Bir fotoğraf karesi üzerinden tezvirat üretenlerin daha sonraki günlerde işin nasıl yürüdüğüne dair tek söz ettiklerini göremedim. Türk muhalefetinin hastalığı işte budur. ” dedi.

“2 AY GEÇMEDEN İNŞAATI BİTİRDİK”

Sosyal medya hesabından da bir paylaşımda bulunan Erdoğan, “Defne Hastanesi’yle ilgili bir fotoğraf karesi üzerinden kem kelam söyleyenlerin hepsini de mahcup ederek, ortadan 2 ay bile geçmeden inşaatı bitirdik. Hastanemiz depremzede kardeşlerimize güzel, uğurlu olsun.” sözlerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Yapacağız dersek işte buyrun. Ziya Paşa ne diyor ‘Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır semeri’. Bir tanesi çıkmış ne diyor ‘3 ayda ne yapıyorsun’ diyor. Şayet sende yüz varsa şayet karakterin müsaitse gel Defne Hastanesi’ni gör. Temelini 24 Mart’ta attığımız 300 yataklı hastanemizi 3 ay içerisinde bitirme kelamını vermiştik. Salgın devrinde İstanbul’da iki farklı hastaneyi tıpkı müddette kurma deneyimine sahiptik. Bizi oradan bir deneyimimiz var. Biz bunlar üzere akşam palavra, sabah palavra yok.

“BİZ AYRIM YAPAMAYIZ”

Bize dediler ki, ‘burada Kılıçdaroğlu Bay Bay Kemal yüzde 90 oy aldı, siz yüzde 8 oy aldınız’. Bizi bunlar ilgilendirmez. Burada zelzele oldu mu? Ölenler, yaralananlar var mı? Biz ayrım yapamayız. Mezhep, meşrep, ırk bu türlü bir şey bizim dinimizde de yok, kitabımızda da yok. Ben inanıyorum ki, benim vatandaşım gerekli gördüğü vakitte gerekeni de yapacaktır. Hatay’da 100 yataklı Arsus, 100 yataklı hassa, 30 yataklı Belen hastanelerini hizmete açmıştık. Yalnızca işimize baktık. Şu anda tomografisiyle, MR’yıla ve yarından itibaren hastane kabulüne başlayacak burası.

“SAĞLIK BAKANIM VE TAKIMI GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTILAR”

Sizleri bu hoş yapıta bir an evvel kavuşturmak üzere Sıhhat Bakanım ve takımı gece gündüz çalıştılar. Defne Hastanesi’yle ilgili kem kelam söyleyenleri mahçup ederek 3 ay bile geçmeden hastanemizin inşaatını bitirdik. Tam 35 bin kamyon seferiyle 500 bin metreküp hafriyat aldık.

“SİZLERİN KARŞISINA ALNIMIZ AK OLARAK ÇIKTIK”

Gereken donanımları, gereçleri, her şeyi hızla yerine yerleştirerek bugün sizlerin karşısına alnımız ak olarak çıktık. Şu anda bu hastanede 11 ameliyathane var. Hastanemizin tüm odaları her an ağır bakıma dönüştürülebiliyor. 256 doktor 1044 sıhhat çalışanın misyon yapacağı hastanede en gelişmiş tomografi ve MR aygıtları bulunuyor.

“BAK ESER BURADA”

Bir fotoğraf karesi üzerinden tezvirat üretenlerin ise daha sonraki günlerde işin nasıl yürüdüğüne dair tek söz ettiklerine dair bulmadım. Türk siyasetinin, Türk muhalefetinin hastalığı işte budur. Hanımefendi genel lideri olduğun partiden bir milletvekilinin kelamları bu. Bak eser burada. Fiziken bu engellemeyi başaramadığında iftira, çamur atarak yapılan işi değersizleştirmeye çalışır. Atalar ne diyor; at binenin, kılıç kuşananın diyor.

“İŞTE ESER İŞTE HİZMET”

İşte eser işte hizmet. Rabbime bize bugünleri gösterdiği için hamdediyorum. Ayrıyeten 1000 yataklı Hatay Kent Hastanemizin projesi hazırlandı. Antakya’da Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanemizin inşası devam ediyor. İskenderun’da 200 yataklı devlet hastanemiz de yakında hasta almaya başlıyor.

“HİÇ KİMSENİN KÖKENİNE, MEZHEBİNE BAKMADIK”

Bu kadar kısa müddette hastanemizi kazandıran bakanlarımızı, yüklenicisinden mühendisine, personeline herkesi tebrik ediyorum. Biz yalnızca eser ve hizmet siyaseti yaptık. Hiç kimsenin kökenine, inancına, mezhebine, meşrebine bakmadık. Tek kriterimiz bu milletin bir ferdi olmasıydı. 81 vilayet ve 922 ilçenin tamamında eser ve hizmetlerimizde bu anlayışın izlerini görebilirsiniz.

“TÜM HIRSLARINI DEPREMZEDELERE YÖNELTTİLER”

Şimdi sarsıntı bölgesindeki kentlerimizi ayağa kaldırma gayreti verirken birebir yaklaşımla devam ediyoruz. Şayet hak sahibi ise başka bahisler insanımızın kendini ilgilendirir. Ülkemizde bir kesim var ki, bu anlayışın tam zıddı t avır içinde. Geçtiğimiz pazar günü yapılan seçimlerde sarsıntı bölgesinde bize yüksek oy çıkmasını hazmedemeyenler sularını bile kesmişler çadırların. Tüm hırslarını depremzedelerimize yönelttiler.

“HANİ BUNLAR DEPREMZEDELERE ÜCRETSİZ MESKEN VERECEKTİ?”

Az evvel vali vekilimize söyledim ‘hemen halledin’, bilgiyi aldım ‘çözüm noktasına geldik’ dendi. Hani bunlar demokrattı, hani herkesi kucaklayacaktı, hani bunlar baharı getirecekti? Hani bunlar depremzedelere ücretsiz mesken verecekti? Ya nasıl oldu da bir gecede faşist kesildiler? Nasıl oldu da bir gecede depremzedelere düşman oldular, nasıl oldular da bir gecede bahardan kara kışa geçtiler. Bunların hayatı palavra, dolan, palavra.

“YALANLARIN SONU DEPREMZEDELERE HAKARETE VARDI”

Seçim gecesi geride olduklarını bile bile ‘öndeyiz’ diye palavraların sonu depremzedelere hakarete vardı. Milletim bunlara 14 Mayıs’ta birinci iletisi verdi. İnşallah milletim haftaya pazar 28 Mayıs’ta bu iletisi tamamlamaya hazır mı? Önümüzdeki devirde yeni yapıtlarla, yeni hizmetlerle sizlerle birlikte olmayı sürdüreceğiz. Allah’ın müsaadesiyle Ekim-Kasım aylarından itibaren konutları da teslim etmeye başlayacağız. Bunlar talimatı Kandil’den alıyor. Kandil’deki terörist başlarının bayrağı var mı? Ezanı var mı? Kur’an’ı var mı? İşte karşında bayrağı, ezanı, kitabı olanlar. Defne Devlet hastanemiz yalnızca Defne’mize değil tüm Hatayımıza iyi olsun inşallah.”

Defne Devlet Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açıldı: Bir fotoğraf karesi üzerinden kem söz söyleyenleri mahcup ettik

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir