featured

Dev şirketin sırları ortaya çıktı! Onlarca ekran görüntüsü sızdırıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mart 2023’ün sonlarında Western Digital’in (WD) sistemlerine sızan ve hassas bilgileri çalan bilgisayar korsanları çeşitli ekran manzaralarını yayınladı. Bilgisayar korsanları WD’nin şirket içi e-postalarını ve öteki şirket irtibatlarının görsellerini paylaştı.

Western Digital’in başı bilgisayar korsanları ile dertte

WD’nin şirket içerisindeki e-postaları, evrakları ve görüntü konferansları ortaya koyan toplam 29 ekran imgesi bilgisayar korsanları tarafından ortaya çıkarılmış durumda. Korsanlar, bu manzaralar ile birlikte Western Digital’in meseleleri çözme konusundaki yetersizliğine vurgu yapıyor.

WD ise bilgisayar korsanlarının sistemlerine nasıl girdiklerini araştırmaya devam ediyor. Şirket, ihlalin üstesinden gelmek için bulut hizmetlerini iki haftalığına kapatmak zorunda kaldı. BU durum ise My Cloud, My Cloud Home, My Cloud Home Duo, My Cloud OS 5, SanDisk ibi ve SanDisk Ixpand Wireless Charger kullanıcılarını sinirlendirmiş durumda.

Bu yılın marrt ayı sonlarında, ismi açıklanmayan tehdit kümelerinin Western Digital’in sistemlerini ihlal etiklerini ve 10 TB hassas data çaldıkları ortaya çıktı. Rastgele bir küme ile irtibatları ortaya konamayan bu küme WD’dn değerli oranda bir fidye talep etmişti. WD’yi tehdit eden küme, fidyenin ödenmemesi durumunda bilgileri internete yayacaklarını belirten bir bildiri da yayınladı.

Bilgisayar korsanları, WD’nin kod imzalama anahtarlarına sahip belgeleri, listelenmemiş telefon numaralarını ve dahili bilgilerin ekran manzaralarını gösteren çalıntı bilgi parçacıklarının elinde olduğunu belirtiyor. Western Digital’in bu hususta ne yapacağı ise merak konusu.

Son devirde birçok büyük şirket bilgisayar korsanlarının amacı hâline gelmiş durumda. Kullanıcıların hassas bilgileri de son gelişmeler ile birlikte tehlikeye düşüyor. Pekala siz Western Digital ve hassas bilgilerin ortaya çıkması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Dev şirketin sırları ortaya çıktı! Onlarca ekran görüntüsü sızdırıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir