featured

Devletin zirvesinden milyonları umutlandıran asgari ücret zammı mesajı: Cumhurbaşkanımız çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamalarda minimum fiyata ait konuşan Yılmaz, milyonları umutlandıran kelamlar sarf etti.

“ADIMLARIMIZI ATMAYA BAŞLADIK”

Yılmaz, “Kabinedeki tüm arkadaşlarımız tam bir ahenk, uyum içinde. Sayın cumhurbaşkanımızın güçlü, deneyimli liderliğiyle yolumuza devam edeceğiz. Bu kapsamda geçen hafta bir kabine toplantımız oldu. Haftaya yeniden önümüzdeki çarşamba günü bir kabine toplantısı planlanıyor. Çabucak akabinde Perşembe günü bir ekonomi uyum konseyi toplantısıyla genel çerçevede politikalarımızı ele alacağız. Halkımızın taleplerini, beklentilerini karşılamaya bütün gücümüzle uğraş edeceğiz. Gece gündüz çalışacağız. Bu çerçevede bilhassa enflasyon konusunun çok kıymetli öncelikli olduğunu belirtmek isterim. Bir taraftan enflasyonu düşürmeye dönük siyasetleri hayata geçirirken öteki yandan enflasyonun tesirlerini, geniş toplumsal kesitlerde en aza düşürmeye dönük politikalarımızı da hayata geçireceğiz. Seçim beyannamemizde yeniden yazdığımız biçimde minimum fiyatla ilgili çalışanlarla, emeklilerle ilgili temmuz ayında çeşitli çalışmalar yapacağımızı söylemiştik. Bu kapsamda da adımlarımızı atmaya başladık. Biliyorsunuz minimum fiyatla ilgili hazırlıklar, toplantılar yapılmaya başlanacak” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEYECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışanların enflasyona karşı ezilmesine müsaade etmeyeceğini belirten Yılmaz, “Burada üç kesim var. Çalışanlar, patronlar ve kamu bölümü. Bu 3 kesim ortasında muhakkak bir yordam dairesinde müzakereler yürütülecek. Temenni ediyoruz ki bu 3 kesim belirli bir noktada muahede, uzlaşma sağlasınlar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan iktidara geldiği günden bugüne kadar hiçbir vakit çalışan, geniş bölümlerin enflasyon karşısında satın alma güçlerinin erimesine müsaade etmemiştir. Her vakit için bu bahislerde çalışanların yanında yer almıştır. Önümüzdeki süreçlerde birebir yaklaşımı göreceğiz. Bir taraftan da rekabet gücümüz kayıtlı çalışma tertibinin devamı, istihdam artışı üzere konular da gündemimizde yer almaya devam edecek.” sözlerini kullandı.

TOPLANTI 13 HAZİRAN’DA

Asgari Fiyat Tespit Komitesi, 13 Haziran Salı günü toplanacak. Komite, temmuz ayında yapılması planlanan orta artırımı ele alacak.

BAKANLIK KONUT SAHİPLİĞİ YAPACAK

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığının mesken sahipliğindeki toplantıya, personel kısmını temsilen TÜRK-İŞ, patron kesitini temsilen Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyeti katılacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İktisat
Devletin zirvesinden milyonları umutlandıran asgari ücret zammı mesajı: Cumhurbaşkanımız çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir