featured

Dini değerlerle dalga geçilmişti! Mülkiyelilerin “İnek Bayramı” etkinliği güvenlik gerekçesiyle iptal edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnek Bayramı, yaygın olarak Mülkiye ismiyle bilinen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerince her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen bir şenlik olarak kutlanır. Lakin bu kutlamalar vakit zaman dini değeleri ayaklar altına alan anlara sahne oluyor.

BU YILKİ AKTİFLİK İPTAL EDİLDİ

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin klasikleşmiş olan İnek Bayramı, üniversite idaresinin baskı ve tehdidi nedeniyle öğrencilerin can güvenliğinin sağlanamayacağı münasebet gösterilerek iptal edildi.

“CAN GÜVENLİĞİ SAĞLANAMAYACAK NOKTAYA GELDİ”

Festival Komitesi tarafından toplumsal medya üzerinden yapılan açıklamada, “Akademik takvimde 11-12 Mayıs tarihlerinde yer alan İnek Bayramı’nın yaşadığımız sarsıntı felaketi sebebiyle 15-16 Haziran tarihlerinde yapılması planlanmıştı. Üniversite idaresinin İnek Bayramı şenlik üzerindeki yıllardır süregelen sistematik baskı ve tehditleri tüllabın can güvenliğinin sağlanamayacağı noktaya gelmiştir. Bu sebeple İnek Bayramı’nın tüm bileşenlerinin ortak kararıyla belirtilen tarihlerde yapılacak olan İnek Bayramı iptal edilmiştir” denildi.

ÖĞRENCİLERİN REAKSİYONUNU ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl bir öğrenci kümesi “İnek Bayramı” ismi altında cübbe-sarık giyerek İslami bedellerle dalga geçmişti. Durumdan rahatsız olan, fakültedeki Müslüman öğrenciler aktifliği basmıştı.

Dini değerlerle dalga geçilmişti! Mülkiyelilerin “İnek Bayramı” etkinliği güvenlik gerekçesiyle iptal edildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir