featured

Dolar rakor kırdı, petrol yükseldi! Motorine kallavi zam geliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve dolar kurunun 21 TL’nin üzerine çıkarak tarihinin en üst düzeyini görmesi akaryakıt fiyatlarına artırım olarak yansıyacak.

MOTORİNE KALLAVİ ARTIRIM

Geçen hafta akaryakıta gelen 66 kuruşluk artırımın akabinde sırada motorin var. Dal kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran; motorine gelmesi beklenen 1 lira 42 kuruşlukzammın 7 Haziran Çarşamba saat 00.01’den itibaren pompaya yansıması bekleniyor. Gelecek artırımın akabinde motorinin litre fiyatı İstanbul’un Avrupa yakasında 19,36 TL’den 20,78 TL’ye çıkacak. Motorin İstanbul’un Anadolu yakasında 20,72 TL’den, Ankara’da 21,16 TL’den ve21,27 TL’den satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de akaryakıt ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK hissesinin eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz eser fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belirli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor

Dolar rakor kırdı, petrol yükseldi! Motorine kallavi zam geliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir