featured

Dünya’da sadece 75 tane olacak: Xbox Series X Porsche Edition geliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Porsche 75. yıl kutlamalarına başladı. Alman araba üreticisi bu kapsamda birçok farklı aktifliğe katıldı. Bunların yanı sıra sanat aktiflikleri, stantlar ve sanatsal arabalara de sponsor olan marka teknoloji dünyasına da el attı. Microsoft ile işbirliği yapan Porsche limitli sayıda üretilecek olan Xbox Series X konsolları. İşte karşınızda Xbox Series X Porsche Edition konsollar ve detayları…

75 adetle sonlu olacak: Xbox Series X Porsche Edition konsollar!

Alman araba üreticisi 75. yıl dönümünü farklı aktiflik ve modeller ile kutluyor. Bu kapsamda sanatsal aktivitelere yönelen Porsche özel tasarım araba ve sanat stantlarının yanı sıra teknoloji dünyasına da el attı. Microsoft ile işbirliği yapan Porsche, Xbox Series X konsolları için özel dizaynlar üretti. Bu konsolların başka hoş yanı ise dünyada yalnızca hudutlu sayıda şahısların sahip olabilmesi.

Porsche yıldönümü aktiflikleri kapsamında Xbox Series X için 6 adet tasarım yayınladı. Bu dizaynlar Porsche’nin ikonik arabalarından ve Le Mans yarışlarında kullandıkları otomobillerden ilham alıyor. 1971 LeMans’ta kullanılan 917/20 “Pink Pig”, 917LH’nin “Hippi” tasarımı ve Le Mans yarışını kazanan 1970’in kırmızı ve beyaz çizgili tasarımı da dahil olmak üzere birçok ikonik Porsche 917 otomobilinin görünümü Xbox modellerinde öne çıkacak.

Bu dizaynların yanında bilhassa model araba koleksiyonerleri tarafından uygun bilinen Porsche Taşınabilir 1, Martini ve Rossi arabalarının dizaynları da konsollarda yer alacak. Tanıtım etkinliğinde en çok öne çıkartılan modelse Martini dizaynına sahip olan Xbox. Konsol üzerinde kırmızı, mavi ve lacivert renklerinde şeritler öne çıkıyor.

Porsche dizaynlı Xbox konsolları sonlu adetle birlikte yalnızca birkaç ülkede satılacak. Bu satışsa Porsche tarafından düzenlenen bir çekiliş ile yapılacak. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve markanın anavatanı Almanya’da düzenlenecek olan çekilişler ile konsolların sahipleri belirlenecek. Porsche 75 adet üretilecek olan bu konsolları belirlenen ülkelerdeki 18 yaş ve üzeri iştirakçilere verecek.

Çekiliş müracaatları 8 Haziran 2023 tarihinde başladı ve 1 Ekim 2023 tarihinde sonlanacak. Daha sonra çekilişe katılan bireyler ortasından yapılacak çekiliş aktifliği ile 75 konsolun sahipleri muhakkak olacak. Pekala siz hangi Xbox Series X Porsche dizaynını beğendiğiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Dünya’da sadece 75 tane olacak: Xbox Series X Porsche Edition geliyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir