featured

Dursun Özbek, TFF’de karşılaştığı Volkan Demirel’e yaptığı teklifi açıkladı: Birilerine formayı giydir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“BİRİLERİNİ BUL VE HATAYSPOR FORMASI GİYDİR”

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, “Bakü’ye de gittik, yardım toplamak için maç yaptık. Yüklü bir hasılat getirisi oldu. Bundan sonraki süreçte Stuttgart ile Almanya’da maç yapacağız. Hasılatı zelzele bölgesine göndereceğiz. Hatay ile irtibat halindeyiz. Hatay yok olmuş! Planlamalar yapılıyor. Erden Timur Beyefendi ilgileniyor. Lig bitince Hatayspor ile maç yapabiliriz. TFF’de Volkan Demirel ile karşılaştım. Volkan’a birebir şeyi teklif ettim. Volkan da ‘Sporcularımızın hepsi gitti’ dedi. Ben de ‘Sporcu olması kıymetli değil, birilerini bul ve Hatayspor forması giydir. Bölge insanına moral olsun’ diye konuştum. Bölge insanı için her şeyi yapacağız.” dedi.

Dursun Özbek’in açıklamaları şöyle:

“ACİL BARINMA İÇİN 500 KONTEYNER GÖNDERDİK”

“6 Şubat’ta çok büyük bir felaket yaşadık. Türkiye’nin %20’ye yakın kısmı büyük bir zelzele felaketine uğradı. Birinci günden itibaren Galatasaray alandaydı. İnsani takviye gereci gönderdik. Oradaki insanlara mesken için gerekenin yapılması gerekiyor. Bölgeye yardım göndermek için eski atletlerimizin formalarını, anılarını kapsayan nesnelerin müzayedesini yaptık. Vakit birtakım şeyleri unutturabilir. Bu felaketin acılarını unutmamalıyız. Bölgenin gereksinimleri üç ayda bitmez. Buraya olan ilgiyi azaltmamak durumundayız. Galatasaray olarak bölgeye olan dayanağın devam etmesini sağlamak istiyoruz. Acil barınma için 500 konteyner gönderdik. Konteynerler için altyapı bekliyoruz.

“30 MİLYONA YAKIN TARAFTARIMIZ VAR”

Bölgenin asıl sorunu insan göçü. Bu durum bölgedeki faaliyetlerin aksamasına neden oluyor. 250 konut yapacağız. Kelam verdim, çalışmalarımız bütün süratiyle devam ediyor. 10 tane de okul kelamı verdim. Galatasaray Spor Kulübü bir şeye kelam verdiğinde yapar. Bu projelerin toplamı 500 Milyon TL tutuyor. Sayın Bakan Murat Kurum ile konuştuk. Galatasaray’ın dünyanın her yerinde taraftarı var. Türkiye’de 30 milyona yakın taraftarımız var. Bölgeye takviye için 10 TL’lik bir SMS istesem, 30 milyondan taraftardan 300 Milyon TL yapıyor. Galatasaray’ın hassasiyetini dikkate almaları gerektiğini Sayın Bakan’a söyledim.

“VALİLİK VE AFAD İLE PROTOKOL YAPMAMIZ LAZIM”

Almanya’da toplanan paraların bölgeye dayanak olarak sağlanması için Stelp ile işbirliği muahedesi imzalayacağız. Kurumların yardım toplanması için yetkiye muhtaçlık var. Zira toplanan yardımların nereye gitmesi gerektiğinin bilinmesi gerekiyor. İstanbul Valiliği ve AFAD ile protokol yapmamız lazım. Yapacağımız faaliyetleri net olarak anlatmamız gerekiyor. Erden Timur ve NEF Grubu’na teşekkür ediyorum. Konteyner kentte ömür alanına gereksinim var, bunu yapacağız. 500 konteyner da NEF Vakfı veriyor. Toplamda 1000 konteynerlik bir ömür alanı olacak. Kalıcı konut da bölgedeki insan göçünü ve iş kaybını engellemek için çok kıymetli.

“BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Davet aslında Bakanlık’tan geldi. Depremzede çocukları bölgeden almış ve İstanbul’a getirmişler. Bütün kulüplere davet yapıldı ve “A Kadro oyuncularından kimilerini getirin, karma maç yapalım. Çocuklara moral olsun’ denildi. Ne yapacaktık? Galatasaray olarak ‘Gelmeyiz’ mi diyecektik? Galatasaray, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Bizim yapmamız gerekenler var. Annesini, babasını kaybetmiş çocuklar formalarını giyerek sarsıntı bölgesinde yanıma geldi. Yalnızca Galatasaray formalı çocuklar yoktu. İstanbul’a gelen çocuklara bu kadarcık şeyi çok mu görseydik? Galatasaray, Türkiye’dir. Türkiye’nin acıları, Galatasaray’ın da acılarıdır. Liderin, çaycısına kadar Türkiye’nin sıkıntısıyla dertleniriz. Kimin ne dediği umurumda değil. Biz üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Çocuklar çok keyifli oldu, futbolculara inanılmaz sarıldılar.”

Dursun Özbek, TFF’de karşılaştığı Volkan Demirel’e yaptığı teklifi açıkladı: Birilerine formayı giydir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir