featured

Dursun Özbek ve Erden Timur’dan canlı yayında “5 yıldız” tepkisi: İnsanlık tanımayanlarla mücadele edeceğiz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

RAMS Küresel ile imzalanan stat isim sponsorluğunda konuşan Galatasaray Lideri Dursun Özbek ile Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası seremonisine 5 yıldızlı formayla çıkmasına reaksiyon gösterip, TFF’yi misyona çağırdı. Özbek yaptığı açıklamada, “Ona bu türlü, buna bu türlü muamele yapamazsınız. Merdivene ceza kesen kurum, bu hususta gereğini yapmalıydı. Gereğini yap kardeşim, ne yazıyorsa yönetmelikte uygula.” derken Timur ise, “Burada bir hukuksuzluk var. Haksızlığa baş veririz. Kasıtlı yapılan durum. Bu çok önemli bir haksızlık. Kuralın uygulanmaması da hukuksuzluk. Hukuk tanımamak, insanlık tanımamak demektir.” tabirlerini kullandı.

“MERDİVENE CEZA KESEN KURUM, BU MEVZUDA GEREĞİNİ YAPMALIYDI”

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe kupa seremonisine yönetmelikler dışında bir biçimde çıktı. TFF’ye meydan okurcasına.. Burası çok değerli… TFF’ye meydan okurcasına bir formayla çıkmalarını herkesin yadırgadığını düşünüyorum. TFF bu mevzuda sessiz kalarak karşılık veremez. Yönetmelikler var. Ağzımızı açınca, merdivene oturunca cezayı basıyorlar. Merdivene kadar hassanız, yönetmeliklere karşı gelenleri ayıramazsınız. Ona bu türlü, buna bu türlü muamele yapamazsınız. Merdivene ceza kesen kurum, bu hususta gereğini yapmalıydı. Gereğini yap kardeşim, ne yazıyorsa yönetmelikte uygula.” dedi.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE ZARAR”

Erden Timur ise, “Burada bir hukuksuzluk var. Haksızlığa baş veririz. Kasıtlı yapılan durum. Bu çok önemli bir haksızlık. Kuralın uygulanmaması da hukuksuzluk. Hukuk tanımamak, insanlık tanımamak demektir. İnsanlık tanımayanlarla her türlü uğraş edeceğiz. Hukuksuzluğun sıradanlaştırılması, kolay hale getirilmesi… Hukuku çiğneyenlerin ceza almaması ülkemizin geleceğine ziyan. Haksızlık yapanların mağdurlaştırıldığı bir ortamda ziyan. Kendi şımarıkları, dertleri ve endişeleri için bu kadar topluma ziyan veren insanların önüne geçeceğiz. Bunun bu türlü bilinmesini istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Dursun Özbek ve Erden Timur’dan canlı yayında “5 yıldız” tepkisi: İnsanlık tanımayanlarla mücadele edeceğiz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir