featured

Elazığ’da mahalle ligi müsabakaları sona erdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 51 vilayette hayata geçirilen Mahalle Ligi Projesi, Basketbol, voleybol ve badminton branşlarında yapılan karşılaşmalarla tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2023 yılı içerisinde mahallelerde yaşayan 14-17 yaş ortasındaki kız erkek bireylerin spor faaliyetlerine teşvik edilmesi, spor kapasitesi yüksek olan gençlerin tespiti ve kaybolmaya yüz tutmuş mahalle kültürünün tekrar canlandırılması emeli ile düzenlenen Mahalle Ligi Projesi, tamamlandı. 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu ve Gençlik Merkezi açık alanlarda yapılan turnuvalara, voleybol branşında 15 kız – 15 erkek grup toplamda 150 sportmen, badminton branşında 32 ekip 96 atlet, basketbol branşında 14 kız – 16 erkek toplamda 150 atletle 3 branşta toplamda 396 atletle düzenlenen karşılaşmalar sona erdi.

Projeye yönelik açıklamalarda bulunan Elazığ Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Abdulsamet Eren, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü tekrar canlandırmak, sporu gençlerimiz ortasında yaygınlaştırmak, yetenekli gençlerimizi tespit etmek ve spora teşvik etmek, gençlerimiz ortasında dayanışma, empati, irtibat ve grup içi aidiyet hissini geliştirmek hedefiyle bu yıl 51 ilimiz de birincisi düzenlenen Mahalle Ligi Projesi aktiflikleri çerçevesinde Elazığ Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü olarak badminton, basketbol ve voleybol branşlarında turnuva düzenledik. Mahalle Ligi Projesinin yanı sıra uzman antrenörlerimiz ve çalışmalarımızla küçük yaştan itibaren spor kültürünü geliştirmek, yaymak ve gelişiminin en değerli basamağında sporu bir ömür biçimi haline getirmek için sporu tabana yayıyoruz sloganıyla kentimizi şampiyona kenti Elazığ olarak nitelendirmek ismine bu stil aktiflik ve karşılaşmaların sayısını arttıracağız. 96 grup ve 396 atletle etkinliğimizi tamamladık. Karşılaşmalarda dereceye giren atletlerimizi tebrik ediyor, spor ömürlerinde muvaffakiyetler diliyoruz” dedi. – ELAZIĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor
Elazığ’da mahalle ligi müsabakaları sona erdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir