Elektrikli otomobil ile Tuzla’ya gitmenin maliyeti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SDN Kurucusu Hakkı Alkan, BMW iX elektrikli aracı ile SDN ofisinden Tuzla’ya %30 şarj ile gidebildi mi? Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki Oncharge şarj istasyonunda şarj tecrübemiz nasıl oldu?

Elektrikli araba ile Tuzla’ya gitmenin maliyeti!

Oncharge web sitesine ulaşmak için buraya tıklayın

Oncharge, kent içi ve şehirlerarası yollarda hayata geçirdiği şarj istasyonları ile birlikte ülkemizdeki elektrikli araç kullanımına katkı sağlarken mevcut elektrikli araç kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Halka açık noktalarda sunulan süratli şarj imkanının yanı sıra karbon salınımını ve karbon ayak izini azaltmak isteyen elektrikli araç kullanıcılarına özel kişisel projeler geliştiriyorlar. Çevreci ve sürdürülebilir seyahati elektrikli araçlar sayesinde tüm ülkede yaygın hale getirmek için her geçen gün daha fazla çalışılıyor.

Hakkı Alkan, şarj istasyonuna yola çıktığında %30 şarjı ile 90 km menzili varken, istasyona ulaştığında %10 şarj ile 10 km menzili kaldı. Oncharge istasyonunda süratli şarj yani DC girişi ile çok kısa müddette aracın şarjı %70’i geçti. Bu dolumun maliyeti ise akaryakıtlı araca nazaran yarı yarıya bir fiyat tuttu.

Elektrikli otomobil ile Tuzla’ya gitmenin maliyeti!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir