featured

Elektrikli scooter teknik servisi nasıl olunur?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektrikli scooter’lar son devirlerin en tanınan ulaşım araçları haline geldi. Bilhassa büyük metropollerde neredeyse her sokakta bir elektrikli scooter görebilmek mümkün. Ancak eserlerin kullanımı bu derece yaygınken, birden fazla marka için müşteri memnuniyeti odaklı bir servis hizmeti verildiğinden bahsetmek pek de mümkün değil.

Önemli birkaç markanın dışında süratli ve meselesiz bir servis hizmeti alabilmek hayli güç. Eser satışı konusunda epeyce rekabet içerisinde olan firmaların, servis konusunda biraz geride kaldığı internette yapılacak araştırmalarla çarçabuk anlaşılabilir. Elbette marka-model ne olursa olsun yaşadığınız sorun bir formda giderilebiliyor fakat vakit ve maliyetler konusunda şikayetler hayli fazla. 

Elektrikli scooter’lar tıpkı akıllı telefonlar üzere kullanıcıların alıştıktan sonra sıkıntı vazgeçeceği aygıtlar haline geliyor ve bu nedenle de kullanıcıların servis müddetini bekleme ve fiyatlar konusundaki kaygıları epey yüksek oluyor.

Bahsettiğimiz üzere markaların satışlarla orantılı biçimde büyümeyen servisleri kullanıcıları birden fazla vakit mağdur olmaya götürüyor ama elektrikli scooter tamiri hizmeti alabileceğiniz özel servislerde vakit ve maliyet açısından çok daha karlı duruma gelebilirsiniz.

Günümüzde elektrikli scooter tamiri bölümde değerli bir iş kolu haline geldi ve elektrikli scooter tamiri bayiliği alarak bölümün değerli bir oyuncusu olabilirsiniz. Birçok elektrikli scooter kullanıcısı bahsettiğimiz nedenlerle muhtaçlıklarını elektrikli scooter tamiri bayiliği almış özel servislerde karşılıyor.

Elektrikli scooter teknik servisi bayiliği karlı mı?

Elektrikli scooter yetkili servislerinde müşterilerden elektrikli scooter’lar kargo ile alınıyor ve servis sırasına sokuluyor. Sıra geldiğinde arıza tespiti yapılarak müşteriye bilgi veriliyor ve yedek modül tedariği süreci başlıyor. Genelde tamir odaklı olmak yerine kesim değişimini temel alan bir hizmet anlayışı veriliyor ve bu da birden fazla vakit müşterileri bütçe açısından zorlayan bir durum oluşturuyor.

Örneğin; bataryanın sıvıya maruz kalması garanti dışı bir durumdur ve neredeyse tüm yetkili servislerde bu durum müşterinin karşısına “batarya değişimi” olarak getirilir. Yeni elektrikli scooter bataryaları da önemli fiyatlara sahiptir ve bu nedenle müşteriler can sıkıcı durumlarla karşı karşıya kalabilirler.

Bu nedenlerden dolayı hem tamir yaparak daha uygun fiyatlı tahlil sağlamaları, hem de süratli hizmet vermeleri nedeniyle elektrikli scooter tamiri bayiliği günümüzde hayli tanınan. Önemli hizmete odaklanmış özel elektrikli scooter servislerinde batarya tamiri çok çok daha uygun sayılara ve çok daha süratli formda gerçekleştirilebiliyor. Bu küçük bir örnek…

Normal kurallarda cep telefonlarında kullanıcı olağan bir formda kullandığında ve telefonu koruduğunda modeline nazaran 3-4 senede bir batarya gereksinimi dışında bir sorun olmamalıdır.

Fakat elektrikli scooter’larda durum farklıdır zira elektrik ve mekanik aksamlar öbür birçok taşıtta olduğu üzere tertipli olarak bakım görmelidir. Bu da elektrikli scooter tamiri bayiliği bölümünü müşterilerle daha fazla ilgi içerisinde olunan hareketli bir seçenek haline getirmektedir.

Elektrikli scooter’lar her ne kadar fazla sorun çıkarmayan aygıtlar olsa da lastik patlaması, fren ayarı, park ayağı değişimi üzere servis muhtaçlıkları olabiliyor, ayrıyeten müşteriler telefon tutucu, taşıma çantası üzere aksesuarlara da ilgi gösterebiliyor.

Özellikle büyük kentlerde ve peşinden de başka yerleşim bölgelerinde elektrikli scooter’ların daima olarak artması bölümü karlı hale getirmekte ve bu alanda öngörü ile evvelce yatırım yapanları avantajlı duruma getirmektedir.

Teknoway elektrikli scooter servisi tamiri bayiliği nasıl alınır?

İstanbul’da elektrikli scooter tamiri bayiliği veren ve bu alanda en önemli hizmet kapasitesine sahip olan firmaların başında Teknoway gelmektedir. 2006 yılında Savaş Kale ve Barış Akağaç tarafından kurulan, beş katlı binasında elektrikli scooter alım-satımı dışında bakım-onarım hizmetleri de gerçekleştiren Teknoway, kullanıcılara birçok süreç için birebir gün birkaç saat içerisinde tamir garantisi veriyor.

Şehir dışında olan kullanıcılar ise elektrikli scooter’larını fiyatsız kargo ile Teknoway’e gönderip tamir-bakım muhtaçlıklarını karşılayabiliyor ve yeniden tıpkı gün fiyatsız kargo ile geri gönderime dair kargo takip kodunu firmadan temin edebiliyor.

Teknoway İstanbul ve ülke çapında elektrikli scooter tamiri konusunda hizmet vermekte ve ayrıyeten kullanıcılara güçlü ve uygun fiyatlı bir yedek kesim / aksesuar seçeneği sunmaktadır.

Siz de bölgenizde elektrikli scooter tamiri bayiliği alarak bu hususta hizmet vermek istiyorsanız Bayilik sayfası üzerinden Teknoway ile irtibata geçebilirsiniz. 

İstanbul’da elektrikli scooter tamiri dendiğinde kullanıcıların birinci başvurduğu bir merkez olan Teknoway, büsbütün kurumsal bir çizgide hizmet vemektedir ve bu profesyonel hizmet anlayışını bayilik ağı ile tüm Türkiye’ye yaymaktadır.

Teknoway elektrikli scooter teknik servisi bayiliği avantajları

Hali hazırda elektrikli scooter tamiri ile ilgileniyor olabilirsiniz yahut işlerinizi geliştirip elektrikli scooter tamiri bayiliği alarak daha profesyonel bir hizmet vermek isteyebilirsiniz. Elektrikli scooter tamiri bayiliği nasıl alınır yahut elektrikli scooter tamircisi nasıl olunur formunda araştırma da yapıyor olabilirsiniz.

Teknoway’in bayilik paketleri size öncelikle hazır müşteri avantajı sağlayacak ve bulunduğunuz bölgedeki potansiyel müşterileri daha süratli bir formda Teknoway markası takviyesi ile keşfetmeye başlayacaksınız. Bunun dışında yeni çıkan modellerin tamir teknikleri, yedek kesimlere daha süratli ve daha uygun fiyatlı erişim üzere avantajlar da Teknoway bayilerine sağlanan hizmetler ortasında.

Teknoway elektrikli scooter tamiri bayiliği aldığınızda piyasadan çok daha ucuza yedek kesim temin edebilir ve tertipli olarak alacağınız eğitimlerle bölgenizdeki en sağlam nokta haline gelebilirsiniz. Bu programda ayrıyeten elektrikli scooter tamiri için gerekli donanımlara da çok daha kolay bir halde ulaşabilirsiniz.

Günümüzde elektrikli scooter’ların ikinci el piyasası da hareketli sayılabilir. Sıfır eser almakta zorlanan yahut ikinci el eser almaya güvenemeyen birçok yeni müşteriyi garantili ikinci el elektrikli scooter satış ağı ile portföyünüze dahil edebilirsiniz.

Bölgenizde bu bahiste atılım yaparak hem yeni bir dal oluşturabilir, hem de birinci olduğunuz için her geçen mühlet daha da müşteri kazanarak bölümün bir numarası olarak hizmet vermeye devam edebilirsiniz. Elektrikli scooter’lar motoru dahil büyük çoğunluğu tamir edilebilen kesimlere sahiptir ve kesim değişiminden edilecek düşük kar oranları yerine tamir personelliği ile garantili hizmet sunarak hem kullanıcılara daha düşük fiyatlar sunabilir, hem de daha yüksek karlar elde edebilirsiniz.

Daha evvelden de bahsettiğimiz üzere başta lastikler olmak üzere vakitle yıpranan modüllerin değişimi için kullanıcılar yetkili servis üzere süreçlerle uğraşmak istememekte ve artık siz de bu dalın bir modülü olmaya çok yakınsınız!

Elektrikli scooter servisi tamiri bayiliği açma maliyeti / geri dönüş süresi

Elektrikli scooter servisi tamiri bayiliği açma maliyeti birçok iş kolunda olduğu üzere ekipman ve altyapı olarak hazır bulunmayı, çeşitli ölçülerde yatırım yapmayı gerektirir.

Fakat günümüzde amortisman müddeti değerlendirmesi yapıldığında bu dal için hayli kısa müddette yatırımların geri alınabildiğinden ve karlı duruma geçilebildiğinden gönül rahatlığı ile bahsedilebilir.

Özellikle elektrikli scooter alanında günümüzde tamir ve bakım yapan yerlerin sayısı epey azdır. Büyük kentlerden uzaklaştıkça ve Anadolu’ya yanlışsız gidildikçe bu şekilde işletmelere duyulan muhtaçlığın çok daha fazla olduğu katidir.

Günümüzde artık neredeyse her kentte, ilçede ve hatta köy denebilecek bölgelerde bile elektrikli scooter kullanımı fazlası ile görülmektedir. Sayfiye bölgelerinde de kullanıcılar elektrikli scooter kullanmaktan keyif duymakta ve bu da tamir ve bakım bölümüne olan gereksinimi artırmaktadır. 

Elektrikli scooter’ların her geçen gün tanınan hale gelmesi ve satış sayıları ile birlikte artan servis muhtaçlıklarının ortaya çıkması, teknoloji alanında elektrikli scooter servisi tamiri bayili açma maliyetini çok daha cazip bir hale getirmektedir.

Hali hazırda cep telefonu üzerine bir teknoloji mağazanız varsa yahut sıfırdan elektrikli scooter servisi açmak üzere bir fikre sahipseniz, her iki durumda da işlerinizin süratli bir halde büyüyeceğine ve kısa vakitte karlı bir teşebbüste bulunduğunuza çarçabuk kanaat getirebilirsiniz. 

Elektrikli scooter servisi kaça açılır, heyetim maliyeti nedir?

Elektrikli scooter servisi olabilmek için elbette eğitim ve ekipman tedariği, yedek modül stoğu olarak belli bir süreçten geçmeniz gerekir. Teknoway size bu mevzuda kesimdeki liderliği ile tüm tecrübesini aktaracak ve sürate bu kesime giriş yapmanız için gerekli olan bilgi ve ekipman takviyesini sağlayacaktır.

Kurulum maliyetleri genelde serviste ne üzere hizmetler vermeyi düşündüğünüze nazaran değişkenlik göstermektedir lakin tekrardan altını çizerek belirtmek isteriz ki bu alanda yapacağınız tüm yatırımlar her ne boyutta olursa olsun kısa müddette karşılığını verecek ve sizi daha karlı duruma getirmeye başlayacaktır.

Bugün çok fazla m² olmadan bile bir elektrikli scooter tamircisi açmak mümkündür. Yatırım maliyeti konusunda en düşük fiyatlar konusunda Teknoway’den bilgi ve takviye alabilirsiniz. 

Elektrikli scooter servisi aylık yararı nedir? Ciro ve karlılık oranları nelerdir?

Elektrikli scooter’ların birçok modülü tamir edilebildiğinden en çok kar tamir personelliği üzerinden sağlanmaktadır. Modül değişimi gerektiren bakım ve tamir süreçlerinde de bayilik avantajlarının sağladığı düşük yedek kesim tedarik maliyetleri ile yüksek karlılık elde edebilirsiniz.

Birçok teşebbüsçü elektrikli scooter servisi aylık çıkarı nedir yahut ciro ve karlılık oranları nelerdir formunda araştırmalar yapıyor. Elbette yükselişte olan bu kesimde çok önemli kar oranlarının olduğunu söyleyebiliriz fakat pek olağan bu kar oranlarını etkileyebilecek birtakım dinamiklerden de bahsetmek gerekiyor.

Servisinizde tamir ve bakım imkanlarının ne derecede sunulabildiği, dükkanınızın pozisyonu, reklamlarla ve müşteri memnuniyeti ile yeni müşterilere ulaşabilme suratınız, servis kaliteniz ve daha birçok detay cironuzu belirleyecektir.

Bir elektrikli scooter servisi ne kadar kazanır konusunu ortalama olarak sayılara dökmek gerekirse aylık 40.000 TL ile 70.000 TL üzere sayıların standart bir servis için mümkün olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Teknoway elektrikli scooter teknik servisi bayiliği için aranan şartlar

1-Yaya ve araç trafiğinin ağır olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, bölüme yakın mağazaların yakınları, Perakende işletmeciliğine uygun ana arterler açılacak yerde aranan özellikler ortasındadır.

2-İş yeri giriş katında olmalıdır. Giriş katı en az 30 m², toplam kapalı alanı ise en az 30 m² olmalıdır. 200 mt²’ye kadar bayilik açabilirsiniz. Ön cephe genişliği; asgarî 2.5 m, 6 metreye kadar cephe genişliği olabilir. Her kat için tavan yüksekliği asgarî 2.90 m olmalıdır.

Girişimcide Aranan Özellikler: Vizyon sahibi

Bayilik / Franchise Görüşmelerinin İşleyiş Sırası: Telefonla bilgi yer seçimi, kontrat imzalama, kapora, ölçü ve çizim, eser seçimi, mobilya, tabela ve eserlerin sevki, suram, açılış, tanıtım ve reklam

Hedef Bölgeler: Tüm Türkiye İsim Hakkı Bedeli: Sorunuz

Ortalama m² Başına Heyetim Maliyeti: Sorunuz

Minimum Bütçe: Sorunuz

Toplam Gerekli İşletme Sermayesi: Sorunuz

Ortalama Kar Marjı: %400

Yatırımın Ortalama Geri Dönüş Müddeti: 6-8 ay

Girişimciye Verilen Takviyeler: İşçi eğitim dayanağı, proje takviyesi, pazarlama dayanağı, el kitabı, yer seçimi, bölge müdafaası, ortak reklam, perakende ve mağazacılık eğitimi

Elektrikli scooter teknik servisi bayiliği başvurusu yapmak yahut ayrıntılı bilgi almak için https://teknoway.com.tr/bayilik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Elektrikli scooter teknik servisi nasıl olunur?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir