featured

Elon Musk, kovduğu çalışanlarına ne kadar ödeyecek? İşte cevabı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, Twitter’ı satın almasıyla birlikte platform için birçok özellik üzerinde çalıştı ve hayata geçirdi. Bu yeni özelliklerin yanı sıra ünlü isim birçok dava ile de karşı karşıya kaldı. Bu davalardan biri de Elon Musk’ın işten çıkardığı binlerce çalışan oldu. Bugün ise Elon Musk ödeme ölçüsü ne kadar?

Elon Musk, işten çıkarılan çalışanlarına toplam 500 milyon dolar ödeme yapacak

Elon Musk 2022’de Twitter’ı satın almasıyla birlikte şirket içerisinde değerli değişiklikler yaptı. Olağanda 8 bine yakın olan Twitter çalışan sayısını kısa müddet içerisinde 1500’e düşürdü. Çalışanları direkt olarak işten çıkarması da şirketin çalışanlarına tazminat ödemesi gerektiğini gösteriyor.

Tüm bunlara karşın Musk, çalışanlarına rastgele bir ödeme yapmadı. Twitter’ın eski üst seviye çalışanlarından olan Courtney McMillian ise şirkete karşı dava açtı. Savlara nazaran Musk, çalışanlarına ödeme yapmayı reddetti.

Bunlarla birlikte Elon Musk’ın yapması gereken toplam ödeme ölçüsü da ortaya çıktı. Bu ölçünün ise en az 500 milyon dolar olduğu söylendi. Şirketin ve Musk’ın ödemeyi reddetmesi sonucunda ise federal maddeyi ihlal ettiği belirtildi. Bu yasa ise çalışanlara sağlanan yarar planlarıyla ilgili bir yasa oldu.

Ayrıca Twitter’ın 2019’da işte çıkarılan çalışanlarına her hizmet yılı için iki aylık temel bir fiyat ve bir haftalık ek fiyat almalarını sağlayacak bir planı kabul ettiği söylentiler ortasında. Lakin Courtney McMillian, şirketin işten çıkarılanlara büyük bir kısmında sırf bir aylık temel fiyat ödemesi yaptığını söz etti. Kimilerine ise rastgele bir ödeme yapmadığını da ekledi.

Peki, siz Elon Musk ödemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın ödeme yapmama sebebi ne? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Elon Musk, kovduğu çalışanlarına ne kadar ödeyecek? İşte cevabı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir