featured

Emekliyi sevindirecek kulis! İşte Bahçeli’nin seyyanen zam talebi için konuşulan tarih

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur maaşına yüzde yüzde 17.5’lik artırıma ek seyyanen 8 bin TL artırım yapılmasının akabinde, emekli aylıklarına ise yüzde 25 artırım yapıldı. MHP başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere emekliye de seyyanen artırım yapılması daveti karşılıksız kaldı. Yapılan vergi artışları ve Körfez’den gelmesi planlanan yatırımların akabinde mahallî seçim öncesinde de emekliye seyyanen artırım yapılacağı öne sürülüyor.

EMEKLİYE YALNIZCA YÜZDE 25 ARTIRIM YAPILDI

Geçtiğimiz hafta TBMM’de en düşük memur maaşının 22 bin 17 liraya çıkarılması ile emekli maaşlarına yüzde 25 artırım yapılmasına yönelik düzenlemeleri içeren torba yasa maddeleşti. Böylelikle MHP başkanı Devlet Bahçeli ve birtakım siyasalların emeklilere de seyyanen artırım yapılması tarafındaki davetleri karşılıksız kalmış oldu.

SEÇİM ÖNCESİ SEYYANEN ARTIRIM GÜNDEMDE

Bu gelişmelerin akabinde emeklilerin artırım artışı umudu söndü. Fakat arka arda gelen vergi artışları ve Körfez tipinden Türkiye’ye gelmesi planlanan yatırımlarla birlikte hükümetin emekliyi de mahallî seçimler öncesinde keyifli etmesi bekleniyor. Cumhuriyet’te yer alan habere nazaran 2024’ün mart ayında yapılması planlanan mahallî seçimlerden evvel emekliye de seyyanen artırım yapılması planlanıyor.

Emekliyi sevindirecek kulis! İşte Bahçeli’nin seyyanen zam talebi için konuşulan tarih

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir