featured

En çok kullanılan grafik tasarım programları belli oldu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle internet dünyasında grafik tasarım hayli değerli bir yer tutmakta. İnternet üzerinden iş yapan birçok şirket büsbütün grafik tasarım için özel takımlar ve uzmanları işe almakta. Sanal dünyada en ufak bir görselden tutun oyun dalına kadar birçok kullanıcı bu alanda uzmanlaşmak istemekte. Pekala dünyada en çok kullanılan grafik tasarım programları hangisi? İşte detaylar…

Grafik tasarımcıların en çok kullandığı programlar!

Listemizde sizler için dünyada en çok kullanılan 5 grafik tasarım programı “karışık” olarak yer almakta. Listemiz programların indirme sayıları ve programlar hakkında açılan forum bahisleri vb. içerikler dikkate alınarak hazırlandı.

1- Corel Draw

Corel Draw aslında temel olarak kolay grafik tasarım işleriniz halledebileceğiniz bir uygulamadır. El ilanı, kartvizit, kurumsal kimlik ve broşür üzere matbaa eserlerinin üretimi, baskısı ve reklam tabelaları için dizaynlar elde edilmesi hedefiyle tercih edilir. Hülasa kolay kurumsal kimlik çalışmaları vb. süreçler için kullanılmaktadır. Corel Draw yıllık 419 $ + KDV fiyat etiketine sahip.

2- Adobe Illusrator (Ai)

Corel Draw programlı üzere vektörel tabanlı olan Adobe Illustrator programı kolay süreçleri en süratli formda yapmanızı sağlar. Corel Draw üzere şablon bakımından güçlü içeriğe sahip olan Adobe Illusrator bilhassa freelance çalışan grafik dizayncılar tarafından çok tercih edilmektedir. Adobe Illusrator’a ayda 132,16 TL karşılığında abone olabilirsiniz.

3- Adobe InDesign

Özellikle işiniz bir değil birden fazla sayfa ile ilgiliyse InDesign tam size nazaran. Adobe InDesign başka uygulamalara nazaran kullanıcısına daha fazla alan açıyor. Bu sayede kullanıcı yaptığı dizaynın en ince ayrıntısına kadar değişiklik yapabiliyor. Ayrıyeten çok sayfalı dizaynlarla ilgilenenler için -dergi, gazeteü kitap vb.- birçok kolaylığa sahip. Adobe InDesign’a ayda 132,16 TL karşılığında abone olarak kullanabilirsiniz.

4- Adobe Photoshop (Ps)

Belki de listemizin herkes tarafından bilinen programı Adobe Photoshop’tur. Kesime taraf veren Adobe Photoshop genel olarak tüm dizayncı kitlelerine hitap edebilmektedir. InDesign, Illusrator üzere programlara ayrılan Photoshop, hem direkt husus odaklı hem de özgür çalışmayı bu sayede mümkün hale getirdi. Adobe Photoshop’a ayda 132,16 TL karşılığında abone olabilirsiniz.

5- 3DS Max

Fotoğraf üzerindeki dizaynların akabinde sıra 3 boyutlu dizaynlara geliyor. Burada bizi 3DS Max programı karşılıyor. En çok kullanılan 3 boyutlu tasarım programları ortasında olan 3DS Max araba vb. araçlar tasarlamak isteyen dizayncılar tarafından epey fazla kullanılmaktadır. Program bu özelliği sayesinde hem sanayiye hem de grafik tasarım piyasasına hitap edebilmekte. Yıllık 3DS Max abonelik fiyatı 36 bin 92 TL , aylık 3ds Max abonelik fiyatı ise 4 bin 568 TL olarak belirlenmiş durumda.

Peki siz en çok kullanılan grafik tasarım programları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

En çok kullanılan grafik tasarım programları belli oldu!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir