featured

Epic Games indirme hızı nasıl artırılır? (Adım adım)

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Epic Games, son yıllarda fiyatsız oyun dağıtarak yeni kullanıcıları çekme konusunda başarılı olsa da, birtakım şahıslar çeşitli sıkıntılar nedeniyle platformu tercih etmemektedir. Bu problemlerden biri, indirme suratının yavaş olmasıdır. Bu içeriğimizde, Epic Games Launcher’ın indirme suratını artırmak için deneyebileceğiniz metottan bahsedeceğiz.

Epic Games indirme suratı artırma!

Epic Games’in kullanıcı tecrübesini olumsuz etkileyen bu sıkıntıya yönelik sunduğu bir tahlil mevcut. Platform, bunu yayımladığı blog bir gönderisinde anlattı. Yani bu, anlatacağım formülün Epic Games kurallarına alışılmamış olmadığı manasına geliyor.

Pek çok kullanıcının bilmediği bu sistemde Epic Games Launcher’ın ayar evrakında bir değişiklik yapacağız. Merak etmeyin, bu uygulamanın performansında bir değişiklik yaratmayacaktır. O halde yapılması gerekenlere geçelim.

Epic Games indirme suratını artırmak için şu adımları takip edin;

  1. Öncelikle arama kısmına “Çalıştır” yazın ve birinci çıkan uygulamayı açın.
  2. %localappdata%” yazın ve Tamam butonunatıklayın.
  3. Açılan belge gezgininde “EpicGamesLauncher” isimli klasörü bulun ve girin.
  4. Saved > Config > Windows yolunu takip edin.
  5. Engine.ini” isimli belgeyi not defteriyle açın
  6. Dosyaya aşağıdaki kodları ekleyin;

[HTTP] HttpTimeout=10 HttpConnectionTimeout=10 HttpReceiveTimeout=10 HttpSendTimeout=10 [Portal.BuildPatch] ChunkDownloads=3 ChunkRetries=20 RetryTime=0.5

Son olarak belgeyi kaydedin ve not defterinden çıkış yapın. Bu kodlar, Epic Games’in indirme ayarlarında bir kadro değişiklikler yapıyor. Mesela ChunkDownloads bedeli, birebir anda kaç kesimin indirileceğini belirler. Bilindiği üzere Epic Games Launcher, büyük oyun evraklarını modüllere ayırarak indirir.

Diğer indirme suratı artırma yöntemleri

Epic Games Launcher’ın indirme suratını artırmak için deneyebileceğiniz başka sistemler ise şu halde;

  • Wi-Fi yerine direkt bir kablo ilişkisi kullanmayı deneyin. Kablolu temaslar ekseriyetle daha yüksek sürat sağlar.
  • İndirme süreci sırasında internete yük bindirebilecek öteki aygıtları kapatın yahut kontaklarını kesin. Bu, ağ trafiğini azaltarak indirme suratınızı artırabilir.
  • Eğer bir VPN kullanıyorsanız, indirme süreci sırasında devre dışı bırakmayı deneyin. VPN, internet suratınızı etkileyebilir ve indirme suratını yavaşlatabilir.

Peki sizler bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Anlattığımız usul işe yaradı mı? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Epic Games indirme hızı nasıl artırılır? (Adım adım)

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir