featured

Erdemli’de Mahallelerarası Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası Başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN’in Faziletli ilçesinde klâsik olarak düzenlenen 18’inci Mahallelerarası Kaymakamlık Kupası futbol turnuvası merasimle başladı.

Kayacı Mahallesi Lütfi Elvan Futbol alanında düzenlenen 42 grup ve 1008 atletin katıldığı turnuvaya, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Faziletli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Faziletli Belediye Lideri Mükerrem Tollu, Mersin Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ökkeş Demir, Faziletli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferhat Keskin, sivil toplum kuruluşlarının liderleri ve çok sayıda sporsever katıldı. Turnuvanın açılışında konuşan Vali Pehlivan, ’18 yıl az bir mühlet değil. Mersinimizde çeşitli yerlerde çeşitli branşlarda turnuvalar düzenlenmiş ve bundan sonrada düzenlenecektir. Bu turnuvaların devamlılık göstermesi çok değerli. Faziletli spora ilgisini çok düzgün göstermiş ki 18 yıldır bu turnuvayı düzenliyor. Geçen yıl 36 kadronun katıldığı turnuvaya bu yıl 42 grup katılmış. Yarıdan fazla mahallemiz turnuvaya katılarak spora olan sevgisini göstermiştir. Tribünlerde bilhassa hanım kardeşlerimizin olması bizleri ayrıyeten keyifli ediyor. Her bölümden spora olan ilginin artması memnunluk verici. Mersin vilayetimizde 79 spor tesisi ile halkımıza hizmet ediyor. Bu tesislerimizde bir çok şampiyona turnuvaları düzenleniyor. Mersin olarak halkımızın spora olan ilgisini arttırmak ve bütün kısımları tanıtmak için çalışmalar yapıyoruz. Bugün 42 grubun turnuvaya katılması çok hoş bir durum. Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen Faziletli Kaymakamlığımıza, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyor, bütün grupları iştiraklerinden ötürü kutluyor hepsine farklı ayrı muvaffakiyetler diliyorum’ dedi.

‘İLÇENİN TANITIMINA KATKI SUNUYOR’

Erdemli Belediye Lideri Mükerrem Tollu ise, ‘Erdemli halkının çalışkanlığı kadar sporseverliği ile de lisanlara destan. Geçen yıl bu turnuvalar bir çok basında yer alarak ilçemizin tanıtımına katkı sundu. Bu turnuvanın da birebir halde heyecanlı ve centilmence geçmesini temenni ediyorum’ diye konuştu. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ökkeş Demir ise şunları söyledi: ‘İlk kere 2004 yılında gerçekleştirilen ve ağır talepler doğrultusunda 18 sefer düzenlenen turnuvaya geçen yıl 36 ekip katılırken bu yıl ise 42 grup ve 1008 sportmen iştirak sağladı. Bu turnuvanın emeli, mahalleler ortasında birlik beraberlik ve kaynaşmayı sağlayarak kaynaşma hislerini geliştirerek spor yapmalarını sağlamaktır. Bütün ekiplere muvaffakiyetler dilerim.’

KADINLAR HALAT ÇEKTİ

Konuşmaların akabinde bayanlar ortası halat çekme yarışı düzenlendi. İlgiyle izlenen halat çekme yarışını Gücüş mahallesi ekibi kazanırken, tribünlerden büyük alkış aldılar. Aktifliklerin akabinde başlama vuruşunu Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve protokol üyeleri birlikte yaptılar. Turnuva 3 Eylül’de oynanacak final maçı ile sona erecek. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor
Erdemli’de Mahallelerarası Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası Başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir