featured

Erdoğan, Azerbaycan’da resmi törenle karşılandı! Sinan Oğan da heyette

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmesinin akabinde ziyarette bulunduğu Azerbaycan’da, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi merasimle karşılandı. Erdoğan’ın ziyareti hasebiyle başşehir Bakü’deki Gençlik Sarayı’nda resmi merasim düzenlendi.

TÖRENİN AKABİNDE BAŞ BAŞA GÖRÜŞMEYE GEÇTİLER

Cumhurbaşkanı Aliyev, merasim alanına gelişinde Erdoğan’ı makam aracından inerken karşıladı. Erdoğan ve Aliyev’in merasim alanındaki yerlerini almasının akabinde iki ülke ulusal marşları çalındı. Mevkidaşı Aliyev ile merasim kıtasını denetleyen Erdoğan, askerleri selamladı. Merasim sonunda heyetlerin takdiminin akabinde iki önder, baş başa görüşmeye geçti.

HEYETTE YER ALAN İSİMLER ORTASINDA SİNAN OĞAN DA VAR

Törene Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, MİT Lideri İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Sinan Oğan da katıldı.

“PLANA SADIK KAL” ÇIKIŞI SES GETİRMİŞTİ

Sinan Oğan, 14 Mayıs seçimlerine CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak katılmış, 2. tıpta ise Erdoğan’ı desteklemişti. Sürecin başından beri kendisine yapılan tenkitlere “Plana sadık kal” diyerek karşılık veren Oğan, seçim sonrası yaptığı açıklamada da, “Buradan Plana sadık kalan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Artık yeni bir periyot başlıyor, kazanan Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, Türk milleti ve Türk dünyası, kaybeden linç kültürü ile terör iltisaklı partiler ve onlara güvenenler olmuştur” sözlerini kullanmıştı.

Kaynak: AA / Mehmet Tosun – Dünya
Erdoğan, Azerbaycan’da resmi törenle karşılandı! Sinan Oğan da heyette

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir