featured

Erdoğan’dan Kızılay’a sahip çıkma çağrısı: Siyasi çıkar hesabıyla yıpratılmaması gerekiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların 4. gününde AHBAP derneğine çadır satışı yaptığı ortaya çıkan ve tenkitlerin odak noktasına yerleşen Kızılay‘a Kurban Bayramı’nda yapılan et bağışlarında da gözle görülür bir azalma kaydedilmişti. Yaşanan gelişmelerin akabinde bugün yapılan Türkiye Kızılay Derneği Harika Genel Merkez Genel Heyeti’ne görüntü ileti gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerekiyor” kelamlarıyla 85 milyonun Kızılay’a sahip çıkması davetinde bulundu.

“KIZILAY DÜNYADAKİ TÜM İNSANLARIN İMDADINA KOŞMAKTADIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Kızılay Derneği Fevkalâde Genel Merkez Genel Heyeti’ne görüntü bildiri gönderdi. Genel konseyin başarılı geçmesi temennisinde bulunan Erdoğan, Türk Kızılay’ın 1868 yılından beri Türkiye, bölge ve dünyadaki tüm insanların imdadına koştuğunu anlattı.

“KURUMUMUZ ÇOK DEĞERLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURMAKTADIR”

Türk Kızılay mensuplarına teşekkür eden Erdoğan, şunları kaydetti; “İnsanlığa hizmet yolunda vefat eden kardeşlerime Allah’tan rahmet niyaz ediyor, her birini şükranla yad ediyorum. Türk Kızılay’ı ülkemizin iftihar vesilesi olarak 155 yıldır dünyanın dört bir tarafında insani yardım çalışmaları yürütüyor. Kızılay’ımızın simgesi olan kırmızı hilal, rastgele bir sebeple dara düşen tüm mazlum ve mağdurlara umut aşılıyor, yüreklerine inşirah veriyor. Kurumumuz başarılı faaliyetleriyle bir buçuk asrı aşan esaslı birikimi, deneyimi, yetişmiş işçisiyle çok değerli bir boşluğu doldurmaktadır.”

“KIZILAY İŞÇİMİZ ZELZELE BÖLGESİNDE HARİKULÂDE UĞRAŞ HARCADI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntılarda Kızılay’ın birinci andan itibaren zelzele bölgesinde yerini aldığına işaret ederek, “Fedakarlık timsali Kızılay çalışanımız, bir cana daha ulaşmak, bir gereksinim sahibinin elinden tutmak, afetzedelerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek için nitekim inanılmaz efor harcadı. Sarsıntı bölgesindeki kardeşlerimiz Kızılay’ın bu uğraşlarının en yakın şahididir.” tabirlerini kullandı.

“KIZILAY’A SAHİP ÇIKMAK 85 MİLYONUN GÖREVİDİR”

Türk Kızılay’ın devlet millet kaynaşmasının beden bulmuş hali olduğunu lisana getiren Erdoğan, Kızılay’a sahip çıkmanın tüm bölümleriyle 85 milyon olarak herkesin misyonu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüntülü bildirisinde şöyle devam etti; “Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerektiğinin altını bir sefer daha çizmek istiyorum. Kızılay mensuplarımızın da vazifelerini yerine getirirken taşıdıkları ağır mesuliyetin şuuruyla hareket etmesi birebir derecede değerlidir. Her türlü takdir hissinin üzerindeki çalışmaları için her kademedeki Kızılay çalışanımıza ve Kızılay gönüllülerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atacağına inandığım Türk Kızılay Derneğimizin Harikulâde Genel Merkez Genel Şurasının hayırlara vesile olmasını diliyorum. İyi hizmetlerinizde her vakit sizlerin yanında olacağımızı tekrar belirtiyor, hepinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum.”

Kaynak: AA / Mehmet Yusuf Melikoğlu – Aktüel
Erdoğan’dan Kızılay’a sahip çıkma çağrısı: Siyasi çıkar hesabıyla yıpratılmaması gerekiyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir