featured

Erkam Yıldırım’ın şikayetiyle Muhammed Yakut hakkında iddianame hazırlandı! İşte yöneltilen suçlama ve istenen ceza

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, müşteki Erkam Yıldırım’ın, YouTube üzerinden yaptığı 2 farklı yayında kendisine yönelik hakaret ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Muhammed Yakut hakkında yaptığı şikayet üzerine başlatılan soruşturmayı tamamladı. Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, kuşkulu Yakut’un bu ay içerisinde YouTube kanalından yayımladığı 2 farklı görüntüde müşteki Yıldırım’ı gaye alarak çeşitli telaffuzlarda bulunduğu belirtildi. İddianamede, soruşturma kapsamında kolluk marifetiyle yapılan araştırmada, kelam konusu YouTube hesabının kuşkulu Yakut tarafından kullanıldığının belirlendiği aktarıldı.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ AŞTI

Şüpheli Muhammed Yakut’un yurt dışında olduğu ve Türkiye’deki ikametinde bulunamadığı kaydedilen iddianamede, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’nde (UYAP) bilgilerine nazaran hakkında çok sayıda yakalama buyruğu çıkarılan Yakut’la ilgili bu soruşturma kapsamında çıkarılan yakalama buyruğunun de şimdi infaz edilemediği bildirildi. İddianamede, şüphelinin 2 başka yayında öne sürdüğü tezlerin rastgele bir olgusal temele dayandırmadığı, sarf edilen kelamların de küçültücü mahiyette olup söz özgürlüğü hudutlarını aştığı vurgulandı.

8 YILA KADAR MAHPUSU İSTENİYOR

Şüpheli Muhammed Yakut’un her iki görüntü yayınında müşteki Yıldırım’a sarf ettiği kelamların hakaret kabahatini oluşturduğu belirtilen iddianamede, ikinci görüntüde geçen uyuşturucu husus kullanma ve Türkiye’ye kokain getirme formundaki kabahat ithamını içeren telaffuzlarının de iftira kabahatini teşkil ettiği kaydedildi. İddianamede, bu kapsamda kuşkulu Muhammed Yakut’un “zincirleme biçimde hakaret” ve “iftira” kabahatlerinden toplamda 1 yıl 4 aydan 8 yıl 1 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi. İddianame, kıymetlendirilmek üzere Anadolu Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

Kaynak: AA / Filiz Kınık Öz – Şimdiki
Erkam Yıldırım’ın şikayetiyle Muhammed Yakut hakkında iddianame hazırlandı! İşte yöneltilen suçlama ve istenen ceza

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir