featured

Erzincan ASKF Başkanı Turan güven tazeledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 15. Olağan Genel Heyeti yapıldı. Seçime tek aday olarak giren mevcut lider Emin Turan tekrar başkanlığa seçildi.

Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 15. Olağan Genel Heyeti Yıldırım Akbulut Spor Salonunda yapıldı. Erzincan‘da faaliyet gösteren 38 kulübün delegelerinin katıldığı seçimde, mevcut lider Emin Turan güvem tazeledi.

Divan Başkanlığına Mehmet Parmaksızoğlu’nun seçilmesiyle başlayan kongrede idare ve kontrol şurasının raporlarının okunup oylanmasının akabinde konuşmalara geçildi.

Salondaki delegelere yönelik bir teşekkür konuşması yapan Emin Turan, yine ASKF lideri seçildiğinden ötürü keyifli olduğunu belirterek, oy kullanan tüm delegelere teşekkür etti. Turan, vazife süreci boyunca yaptığı çalışmalardan bahsederek şu tabirlerde bulundu;

“2021-2023 Futbol Dönemlerinde 1. Amatör Kümeye katılan kulüp sayılarında artış sağlanarak etkin kulüp sayısı 19’a çıkarılmıştır.

Daha evvelki dönemlerde çok az iştirak olan U-14 -15-16-17-18 Gençler Ligleri konseyimi en az 8 ekibin iştirakleriyle kulüplerimizin alt yapılarındaki atletlerine daha fazla maç yapma imkanı sağlandı. Bunların yanı sıra birinci kere olmak üzere 10/11 ve 12/13 yaş guruplarına yaz aylarında ışıklandırılmış alanlarımızda futbol şenlikleri düzenlenmiştir.

İlimizin seçilmiş ve atanmış bürokratları ile çok uzun yıllar sonra çok yüksek iştirakli toplantılar yapılmış, iştirakçilerin görüş, istek, talep ve tekliflerinin yüz yüze anlatılması sağlanmış ve ardından sorun ve talepler en kısa vakitte aracısız sonuçlandırılmış ve tahlile ulaştırılmıştır. Bu çerçevede birinci kere olmak üzere 2022 yılında 240 bin TL fiyatında nakdi yardım alınmış olup, tüm kategorilere iştirak sağlayan kulüplerimizin hesaplarına transfer sağlanmıştır.

Sezonlar prestiji ile tüm müsabakalar idare konseyimizce yakından takip edilmiş, hiçbir kulübümüz bir başına bırakılmamıştır.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ve Erzincan Belediye Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda İdeal Spor Futbol Alanı tekrar inşa edilerek, soyunma odalarının da yer aldığı kısımda ASKF hizmet ofisi tarafımıza tahsis edilmesi sağlanmış olup, faaliyetlerimizi burada devam ettirmekteyiz.

Tüm yaş kategorilerinde oluşturulan liglerimize hayatını kaybetmiş spor adamları Gürbüz Çobanoğlu, Selahattin Aksaray, Veysel Mallı ve Eyüp Şenol Civit’in isimleri verilerek, vefa örneği gösterilmiştir”

Yapılan seçime spor kulüplerinin temsilcileri ve delegeler katıldı. – ERZİNCAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor
Erzincan ASKF Başkanı Turan güven tazeledi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir