featured

Eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan Kılıçdaroğlu’na çağrı: Kızılaycılarla helalleşmelisiniz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen 2. cins seçimlerinden birkaç gün evvel istifa eden eski Kızılay Lideri Kerem Kınık, dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Seçim vakti kendisini eleştiren CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Kınık, helalleşme daveti yaptı.

Kınık paylaşımında şunları söyledi:

“Evet Kemal beyefendi, durumunuzu anlayabiliyorum, hakikaten zordasınız. Kampanyanızda afetzedelere kan ve çadır sattığımızı söyleyerek gerçekleri çarpıttınız. Meğer ki SGK Genel Müdürlüğünüz esnasında mevcut kan uygulamasını siz yapmıştınız. Kızılay’ın afetzedelere hiç bir şey satmadığını da çok güzel biliyordunuz. 99 Marmara zelzelesinde sizin zihniyetinizi paylaşan ve kazanırsanız Kızılay’ı tekrar onlara teslim edeceğinizi söylediğiniz sorumluların 90bin çadırı bile tedarik edemediğini lakin bu sarsıntıda 900bin çadırı alana kurduğumuzu da çok âlâ biliyordunuz.

“SANDIKTA GEREKEN YANITI ALDINIZ”

Bunu en çok da afetzedeler biliyordu ve büyük acılar yaşayan o beşerler dünya afet müdahale tarihine fedakâr ve başarılı bir seferberlik uğraşı olarak geçecek faaliyetleri karalamanıza müsaade vermeyip sandıkta size gereken yanıtlarını çok açık verdiler. Bana ulaşan ve gerçeği bilen yüzlerce CHP seçmeni ve bağışçısıyla gönüllüsüyle çalışanıyla faydalanıcısıyla yüzbinlerce Kızılaycı bize yaptığınız haksız hücumlar nedeni ile kırgınlıklarını, öfkelerini ve sandıkta verecekleri yanıtlarını paylaştılar.

“KIZILAY TOPLULUĞUNDAN ÖZÜR DİLEMELİSİNİZ”

Şimdi sizin bana yaptığınız davetleri ve hücumları benim size yapmam hem yakışık almaz hem de benim görevim değil. Ancak şayet samimi iseniz Kızılaycılarla helalleşmelisiniz ve Kızılay topluluğundan da özür dilemelisiniz.”

Eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan Kılıçdaroğlu’na çağrı: Kızılaycılarla helalleşmelisiniz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir