featured

Et fiyatlarını düşürecek hamle! Et ve Süt Kurumu kasaplara da kırmızı et tedarik edecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Et Ve Süt Kurumu (ESK) ile Türkiye Kasaplar Federasyonu, vatandaşların uygun fiyatlı et alabilmesi için mutabakat yoluna gitti. ESK ile Kasaplar Federasyonu ortasında imzalanan protokolle, kasaplara uygun fiyatlı kırmızı et satılacak.

“ÜYE ESNAFLARA ET TEDARİK EDİLECEK”

“TEDBİRLER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞVURULAR ESK MÜDÜRLÜKLERİNE YAPILABİLECEK

Türkiye Kasaplar Federasyonundan yapılan yazılı açıklamaya nazaran de ESK tarafından ithal edilen karkas etler ile canlı kısımlık hayvanlardan elde edilen karkas etler, federasyona üye kasaplara, kurumun uygun görmesi halinde kombina, kesimhane, depo üzere yerlerde satılacak. Müracaatlar, federasyona üye kasaplar ile aktif kasaplar tarafından ESK’nın ilgili kombina müdürlüklerine yapılabilecek. Müdürlükler tarafından belirlenecek günlerde, iş yerinin ithalat ve stok durumunun müsait olması halinde siparişler karşılanabilecek.

“MALİYETLERİN DÜŞÜRÜLMESİ İSTİKRARSIZ FİYATLARI DA DÜZENLEYECEK”

Türkiye Kasaplar Federasyonu Lideri Yardımcı, “Daha geniş kitlelere ulaşarak kesin tüketiciye süratli ve daha uygun fiyatlı et eserlerinin temin edilebilmesini amaçladığımız bu protokolle, bilhassa büyükşehirlerde karkas etlerin yüksek maliyetlerle tüketiciye ulaşması durumunu çözmeyi amaçladık. Maliyetlerin düşürülmesi ve satışlara sürat kazandırmak, piyasadaki istikrarsız fiyatları da düzenleyecektir.” değerlendirmesinde bulundu. ESK, daha evvel de İstanbul ve Ankara’daki perakende dernekleriyle protokol imzalayarak, bu derneklere üye marketlere indirimli kırmızı et sağlamıştı. ESK, Tarım Kredi Marketlere de indirimli et temin ediyor.

Kaynak: AA / Deniz Çiçek Palabıyık – Yeni
Et fiyatlarını düşürecek hamle! Et ve Süt Kurumu kasaplara da kırmızı et tedarik edecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir