featured

Ev sahibi, zam talebini kabul etmeyen kiracısını tehdit edip güvenlik kameralarını böyle kırdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Olay 3 Haziran günü Bakırköy Florya Mahallesi’nde yaşandı. Teze nazaran bir müddettir mesken sahibi 2 yıldır meskeninde kiracı olarak yaşayan Ozan Fazilet Canel ve nişanlısına meskeni boşaltmaları için baskı yapmaya başladı. Lakin olumlu yanıt alamayan mesken sahibi birinci evvel kiracısının kapısına gelerek hakaretler savurup bir kaç kez elektrik saatini kapatıp karanlıkta kalmalarına neden oldu. Canel’in mesken sahibinden şikayetçi olması üzerine uzaklaştırma kararı çıkartıldı.

YASAK BİTER BİTMEZ TEHDİTLERE DEVAM ETTİ

Yasağın sona ermesinin akabinde tekrar tehditlere başlayan mesken sahibi bu kere ise elektrik saatini büsbütün sökerek günlerce elektriksiz kalmalarına neden oldu. Devayı tekrar abonelik yaptırmakta bulan Canel elektrik saatini bağımsız olarak bağlatıp ziyan görmemesi için ise metalden özel kasa yaptırdı. Bunu da kâfi bulmayan Canel tıpkı vakitte da güvenliği için konutunun etrafını güvenlik kameraları ile donattı. Pes etmeyen mesken sahibi bu sefer ise yeni takılan elektrik saatini hem sprey boya ile boyayıp ziyan verdi hem de güvenlik kameralarını kürekle kırıp yerinden söktü.

“TEHDİT EDİP ELEKTİRİK SAATİNİ SÖKTÜ”

Can güvenliğinin olmadığını belirten Ozan Fazilet Canel, “2 sene evvel bu meskeni kiraladık konut sahibi ve oğlu haksız yere daha vakti gelmeden kira artışı yapmak istedi bizde kabul etmeyince bu kez kelamlı ve yazılı olarak tehditler etmeye başladı. Konutunuzu siz içindeyken yakacağım elektrikli saatini sökeceğim üzere cana ve mala karşı tehdit etmeye başladı. Daha sonra geldi konutun yanına bu kez bağırarak tehdit etmeye hakaretler etmeye başladı. Daha sonra ise elektriği kapatıp kaçmalara başladı. Sonra gelip elektrik saatini söktü ve günlerce elektriksiz kaldık. Maalesef 8 daire olmasına karşın yalnızca bizim elektriğimiz yok onun yaptığı aşikâr aslında kendisi de tehdit ederken bunları söz etti. Daha sonra otomobilime ziyan verdi sileceklerine ve lastiklerine ziyan verdi. Motosikletimizin lastiklerine ziyan verdi ” dedi.

“CAN VE MALA ZİYAN VERMEYE BAŞLADI”

Can güvenliğinin olmadığını lisana getiren Canel, “Bunların hepsinden şikayetçi olduk daha sonra uzaklaştırma kararı çıkarttık ancak mühleti dolduktan sonrada gelip birebir hakaretleri ve tehditleri yapmaya başladı. Cana ve mala ziyan vermeye başladı. Bizde güvenliğimiz için kamera taktırdık gelip onunda kablolarının kesti biz sonra tekrar taktırdık bu kez kürekle gelip kameraların hepsini kesti. Bunun için türel süreci başlattık yetkililerden yardım bekliyoruz” sözlerini kullandı.

O ANLAR KAMERADA

Ev sahibinin kiracısının kapısına gelerek nişanlısına hakaret ettiği ve önlem emeli ile taktırdıkları güvenlik kameralarını kürekle kırarak ziyan verdiği o anlar kameraya yansıdı. İmgelerde mesken sahibinin binaya girerek yanında getirdiği kürekle kamerayı kırdığı görülüyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Aktüel
Ev sahibi, zam talebini kabul etmeyen kiracısını tehdit edip güvenlik kameralarını böyle kırdı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir