featured

Evini saran alevlerden güçlükle kurtuldu! Aşağı indiğinde üzerinde bir şey yoktu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’nin Brooklyn bölgesinde bir adam, dairesini saran alevlerden kurtulmak için çıplak bir formda yangın merdivenine koştu. Adamı itfaiye grupları kurtardı.

DEMİR PARMAKLIKTAN ÖTÜRÜ MAHSUR KALDI

Yangın, South Slope’deki dört katlı bir binanın en üst katındaki dairedeki mutfakta saat 6:30’dan çabucak evvel başladı. FDNY Yardımcı Lideri John Sarrocco, alevlerin 20’li yaşlarındaki bir adamın demir parmaklıkları olan dairesinde mahsur kaldığını belirtti. Kurtarma anlarını çeken bir şahit, “Adam daima ‘Yardım, yardım!’ diye bağırıyordu. Çıkış yapamıyordu” dedi. Sarrocco, “Adamın binadan çıkış yolu yoktu. Yangın, onun çıkışını engellemişti.” dedi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Adam çıplak bir halde bitişik bir daireye geçti ve itfaiyeciler pencereye ulaşmak için oraya tırmandı. Çıplak adam, itfaiyecinin etrafına sarıldı ve iple birlikte binadan yavaşça aşağı indiler. Bedeninde önemli yanıklar oluşan genç adam NewYork-Presbyterian Brooklyn Methodist Hastanesi’ne kaldırıldı. Onu kurtaran itfaiyeci, Patrick Gale, “Sadece işimi yapıyordum. Ona biraz daha dayanmasını ve onu kurtaracağımı söylüyordum.” dedi.

KISA MÜDDETTE DENETİM ALTINA ALINDI

Kurtarmanın akabinde, görüntüyü çeken kişi, “Bu adamlar inanılmaz, sahiden burada kahramanlar var.” dedi. Yangın, sabah saat 7:30’dan çabucak evvel denetim altına alındı ve FDNY’nin nedenini araştırdığı belirtildi.

Evini saran alevlerden güçlükle kurtuldu! Aşağı indiğinde üzerinde bir şey yoktu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir