featured

Fenerbahçe’de hesaplar açıldı! Kulübün toplam borcu 386 milyon euro

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe‘nin olağan mali genel şura toplantısında lider vekili Erol Bilecik, kulübün mali durumuyla ilgili konuştu.

“ALİ KOÇ OLMASAYDI, BUNU YAPAMAZDIK”

Kulübün borcunu açıklayan Bilecik, “612 milyon euro borç devraldık, bu sayısı 386 milyon euroya(9 milyar 997 milyon 766 bin 553 TL) düşürmüş olduk. Kur 3,5 katı artmışken bunu yaptık. Doğruların yemin etmeye muhtaçlığı yoktur. Ali Koç üzere bir liderimiz olmasaydı maalesef yol kat edemezdik. Ali Koç olmasaydı, bunu yapamazdık. Cömertçe tam takviye oldu. Bu mevzudan bahsetmekten kendisi haz almıyor, bir manada korsan üzere konuşuyorum. Bu yüzden mevzuyu noktalıyorum. İsteyen bu cömertliklere bakabilir.” sözlerini kullandı.

NAKLEN YAYIN GELİRLERİ

Naklen yayın gelirleri için Bilecik, ” Fenerbahçe, 2021 yılında naklen yayından 212 Milyon TL gelir elde ederken, 2022 yılında bu sayı 208 Milyon TL’ye düştü. Fenerbahçe Kulübü olarak 2021 yılında 169 Milyon TL vergi ödemesi yaparken, 2022’de nakdi olarak 340 Milyon TL olarak vergi ödemesi yaptık.” dedi.

FENERIUM GELİRLERİ

Fenerium gelirleyle ilgili Bilecik, “Fenerium, 2021 yılında 217 Milyon TL olan cirosunu 2022 yılında 462 Milyon TL’ye çıkarttı. Tüpraş’tan sponsorluk karşılığında geçen yıl 53 Milyon, bu yıl da 82 Milyon TL gelir elde edilmiştir. Amatör branşlarda sportmenler ve teknik sorumlular, bu sponsorlukla maaşlarını günü güne almışlardır. Yelkende de Doğuş Grubu’na şükranlarımı paylaşıyorum.” halinde konuştu.

“OYUNCU SATIŞINDAN KASAMIZA 25 MİLYON EURO GİRDİ”

Bilecik vergi ödemesi için ise, “Vergi borcumuzun hepsini ödedik. Öbür kimi kulüpler üzere vergi borcumuz için devletimizle pazarlık yapmayız. Olan vergimizi hakkıyla öderiz. Atletlerimize ve teknik işçimize borcumuz yoktur. 2022 yılında oyuncu satışından kasamıza 25 milyon euro girdi.” dedi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR TABLO DEĞİL”

Bankalar Birliği ile yapılan muahedeye da değinen Bilecik, “Bankalar Birliği’ne 576 Milyon TL ödeyeceğiz. Devletimize ve yetkililerimize sesleniyoruz, bu sürdürebilir tablo değil. Hem bizim için hem de başka kulüpler için değil.” diye konuştu.

Fenerbahçe’de hesaplar açıldı! Kulübün toplam borcu 386 milyon euro

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir