featured

Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur’un eski nişanlısından suç duyurusu: Dövdüysem rapor nerede?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ferdi Tayfur‘un kızı Tuğçe Tayfur’un kendisi hakkında ruhsal ve fizikî şiddete maruz kaldığını, tehdit ve şantaja uğradığını öne sürerek kabahat duyurusunda bulunmasının akabinde, eski nişanlısı Burak Kalfa’da cürüm duyurusunda bulundu. Savları yalanlayan Kalfa, “Ağır ithamlarda bulunuyor. Kendisinden davacı ve şikayetçi olduğumu söyledim. Bu olayların kapanmasını da istiyorum. Kendisi hürmet duyduğum bir insan olarak kalacak. Ferdi baba üzerinden, Ferdi Baba bizim sevdiğimiz, hala müziklerini dinlediğimiz, ömür uzunluğu hayranlığımızın süreceği bir adam, onun kitlesi üzerinden bu türlü bir savaşa kalkışıyor” dedi.

SUÇ DUYURSUNDA BULUNDU

Ferdi Tayfur ve Necla Nazır’ın kızları Tuğçe Tayfur, iş insanı sevgilisi Burak Kalfa ile geçtiğimiz yıl nişanlanmıştı, fakat bir mühlet sonra ayrılmışlardı. Tuğçe Tayfur, geçtiğimiz günlerde eski nişanlısı Burak Kalfa’ya yönelik açıklamalar yaparak fizikî ve ruhsal şiddet gördüğünü belirterek kabahat duyurusunda bulunmuştu. İş insanı Burak Kalfa şiddet tezlerini reddederek eski nişanlısı hakkında hata duyurusunda bulundu. Büyükçekmece Başsavcılığına şikayet dilekçesi veren Kalfa, temelsiz ithamlarla karşı karşıya kaldığını, prestijinin zedelenmeye çalışıldığını söz ederek Tayfur’un “Özel hayatın kapalılığını ihlal”, “Haberleşmenin kapalılığını ihlal”, “Kişilerin huzur ve sükunu bozma”, “İftira” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” kabahatlerinden cezalandırılmasını talep etti.

ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Adliye önünde açıklama yapan Tuğçe Tayfur’un eski nişanlısı Burak Kalfa, “Yaklaşık bir haftadır televizyonlarda üstüme çok büyük bir baskı vardı. Artık dayanamayıp bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Yüzlerce çalışanlarım var. Zira ticaretle ve siyasetle uğraşan bir beşerim. Tuğçe hanım ile biz 6-7 ay evvel ayrıldık. Geçen sene de bir nişanımız olmuştu. Aile efradımızla istedik, nişanımızı yaptık, takılarımızı taktık. Olmadı. Üstümde baskı vardı. Evvelki yaşamış olduğu bağlardan ötürü ağır ithamlarda bulunuyorlardı bana. Fikir ayrılığına düştük, ayrılmak zorunda kaldık. 1 Mart’ta ayrıldık. Ortadan 5 ay geçti, yeni bir bağlantım başladı. Yeni bağlantımla fotoğraf koydum. Ardından çabucak 5 ay sonra ‘Bana hakaret ederdi, küfrederdi, dayak atardı’. Dayak attıysam raporu nerede? Yok şantaj yapardı. 36 yaşında bir beşerim, hayatımda bu türlü suçlamalarla birinci kez karşılaşıyorum. İki gün evvel toplumsal medyada ve haberlerde ‘Burak Kalfa’dan kaçtığı, arantısının olduğu üzere algı yaratıyor” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

Savcılığa geldiğini ve hakkında bir yakalama kararı bulunmadığını söyleyen Kalfa, yalnızca karakola davetinin bulunduğunu, tabirini verdiğini ve kendisi hakkında hata duyurusunda bulunduğunu belirtti. Kalfa, “Ağır ithamlarda bulunuyor bize. Kendisinden davacı ve şikayetçi olduğumu söyledim. Bu olayların kapanmasını da istiyorum. Kendisi tekrar hürmet duyduğum bir insan olarak kalacak. Ferdi baba üzerinden, Ferdi Baba bizim sevdiğimiz, hala müziklerini dinlediğimiz, ömür uzunluğu hayranlığımızın süreceği bir adam. Onun kitlesi üzerinden bu türlü bir savaşa kalkışıyor” dedi.

“ÇAMUR ATMAYA BAŞLADI”

Savcılık evresinde her şeyin ortaya çıkacağını söyleyen Kalfa, “Ferdi baba hayranlarına söylüyorum, bizim yeniden aile büyüğümüzdür, babamızdır. Bizim asla bu türlü bir küfrümüz, hakaretimiz olmamıştır ve olmayacaktır. Keza Necla anne de o denli. Bunların hepsini yargıya taşıdık. Yargı gereken karşılığı verecektir” sözlerini kullandı. Kendisine iftira atıldığını öne süren Kalfa, “Aile üretime uymak için kapandı. Hatta gündem olmak için yaptı. ‘Dediğim sahneye çıkacaksın’ diyen bir adam değilim, bilakis ‘Sahnelere çıkma’ diyen bir aileyiz biz. Lakin çıkmak mı istiyorsun, en kaliteli yerlere çıkarttırdım. Bütün sanatkarlarla oturttum onu. Benim bu gücümü ondan ayrıldıktan sonra kullanamayacağını bildiği için de 5 ay sonra sahnesiz kaldı, bu türlü çamur atmaya başladı. Türk halkı artık bunu yemiyor” diye konuştu.

“YARGI GEREKEN KARŞILIĞI VERECEK”

Hiçbir magazin programına katılmadığını söz eden Kalfa, “Kimi tehdit edelim. Ettiysem şayet, bu bildiriler nerede? Dövdüysem, darp raporu nerede? Ne şantajı ya? Niçin meskene kitleyeyim? Yakın etrafım biliyor benim Tuğçe ile memnun olmadığımı, ayrılmak istediğimi baskılarından ötürü. Aile baskısıyla bu hale geldik. Aileler tanıştırdı bizi, bir gözümü açtım nişanlanmışım. Nişanlanacak bir adam da değilim. O kadar iş yoğunluğumuz var ki bunlara baş takacak bir adam değilim, lakin ailem olsun, yuvam olsun dedim. Edebimizle gittik istedik. Evvelki münasebetleri üzere yasak bağlara girmedim ben. Namusluca adam üzere gittim istedim ben. Artık de algı yaratmaya çalışıyorlar, Burak şöyle, Burak böyle” diye konuştu. Bir gazetecinin “Ne oldu da bu türlü bir paylaşım yaptı?” sorusuna Kalfa, “5 ay bekledi. Yeni bir bağlantım olunca, ‘ne yaparım diye düşündü, buradan vururum’ dedi. Oradan vurmaya çalışıyor fakat vuramaz” formunda karşılık verdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel
Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur’un eski nişanlısından suç duyurusu: Dövdüysem rapor nerede?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir