featured

Fiat ucuz elektrikli otomobilini tanıttı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fiat’ın en ikonik modellerinden olan 500 vaktinde halk ortasında ‘küçük fare’ manasına gelen Topolino lakabıyla anılıyordu. Fiat artık ise bu ismi yeni küçük elektrikli arabası ile birlikte geri getiriyor. Yeni Fiat Topolino kent içi kullanım için ülkü seçeneklerden biri olabilir.

Fiat Topolino, Citroen Ami ile tıpkı platformu paylaşıyor

Fiat Topolino, Citroen Ami temelleri üzerinde yükseliyor. Stellantis bünyesinde çalışmalarını devam ettiren marka böylece bu iştiraki bir üst kademeye taşımış durumda. Topolino, Citroen Ami ve Opel Rocks-e modellerinin akabinde birebir platformu kullanan üçüncü bir kent arabası olarak karşımıza çıkacak.

İtalyan ruhunu harika bir biçimde temsil ettiği tabir edilen Fiat Topolino’nun şimdilik yalnızca bir fotoğrafı yayınlandı. Lakin paylaşılan bu fotoğraf bile yeni aracın kardeşlerinden ayrıldığını görmemize yetiyor.

Citroen Ami ve Opel Rocks Electric ile karşılaştırıldığında, Fiat Topolino ön kısımda bu modellerden büyük oranda ayrılıyor. Ön kısımda ismini aldığı 500 modellerine göndermede bulunan araç tasarımı ile kardeşlerinden ayrılıyor. Aracın art kısmı hakkında ise yorum yapmak güç fakat bu kısımda değişikliklerin hudutlu olmasını bekliyoruz.

Paylaşılan görselde aracı kapısız olarak görüyoruz. Bunun nedeni olarak ise muhtemelen özel bir versiyon ile karşı karşıya olmamız. Citroen de My Ami Buggy versiyonu ile benzeri bir yol izlemişti. Küçük elektrikli araba ayrıyeten orjinal Topolino’ya göndermede bulunan katlanır bir kumaş tavana da sahip.


Citroen My Ami Buggy

Aracı gövdesinin altında ise muhtemelen Citroen Ami’de de bulunan 8 beygirlik elektrikli bir güç ünitesi yer alacak. 5,5 kWh’lık bir bataryaya sahip olan Ami yaklaşık olarak 75 kilometrelik bir menzil sunuyor. Aracın azamî hızı ise 45 km/s ile sonlandırılmış durumda.

Fiat şimdilik yeni elektrikli arabası hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Yeni küçük ve ucuz elektrikli araba için ilerleyen günlerde daha fazla bilgiye sahip olmayı umuyoruz. Pekala siz Fiat’ı yeni elektrikli araba modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Fiat ucuz elektrikli otomobilini tanıttı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir