featured

Fujifilm X-S20 inceleme!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fujifilm X-S20 modeli hem fotoğraf hem de görüntü alanında yapılan geliştirmelerle öne çıkan bir model olarak karşımıza çıktı. Fotoğraf tarafında amatör ve ileri amatör kullanıcıları hedeflerken görüntü tarafında sunduğu özellikler ile hem amatör hem de profesyonel kullanıcıların gereksinimlerine karşılık verebilecek nitelikte özellikler barındırıyor. Fujifilm X-S20 inceleme sizlerle.

Fujifilm X-S20 inceleme

Fujifilm X-S20 satın almak için buraya tıklayın

X-S10 modeli ile karşılaştırıldığında 6.2K / 4K60p 10bit görüntü, gelişmiş netlik suratı ve artan pil ömrü dikkati çeken geliştirmeler ortasında yer alıyor. X-Trans CMOS 4 Sensör ve X-Processor 5 islemci kullanan X-S20 modeli X-T4 modelinde kullanılan 26MP sensör ve X-H serilerinde kullanılan X-Processor 5 işlemci ile donatılmış. X-Processor 5 sunduğu 3 kat daha süratli süreç performansıyla daha yüksek görüntü çözünürlüğü ve kare sayısı, hareketli nesnelerin netlik takibi, daha güzel titreşim tedbire sistemi (IBIS) ve güç verimliliği konusunda kıymetli geliştirmeler sağlıyor.

Kimlere hitap ediyor?

• İçerik üreticileri
• Toplumsal medya çalışanları
• Küçük gruplarla reklam ve tanıtım görüntüleri çekenler
• Fotoğraf ve Sinema alanında eğitim alan öğrenciler
• Tek kişilik yada küçük gruplarla görüntü çekenler
• Vlog çekenler
• Düğün ve Portre çekenler
• Görüntü, seyahat, sokak ve belgesel fotoğrafçıları
• Twitch, Youtube platformlarından yayın yapan yayıncılar

IBIS sistemi hem fotoğraf hemde görüntü alanında çalışanlar için geliştirilmiş. Fotoğrafta 7 stop’a varan bir titreşim tedbire sistemi sunuyor. Bu sayede elde yapılan fotoğraf çekimlerinde 1sn. üzere olağanda mümkün olmayan pozlamalar mümkün oluyor. Bu sayede kullanıcılar bir çok ortamda tripod taşımaktan kurtulurken başka tarafta daha düşük ISO bedellerinde çekim yapma özgürlüğüne kavuşuyor. Görüntü moduna geçildiğinde ise IBIS sistemi kullanıcıların pan hareketi yaptığını algılayarak bu hareketin doğallığını koruyor ve ortaya çok daha sinematik imgeler çıkıyor. IBIS ek olarak Dijital İmaj Stabilizasyon (DIS) sistemine data saklayarak DIS sürecinin muvaffakiyetini da arttırmış durumda. Makine, yeni işlemci sayesinde 4K 60p çekim esnasında dahi DIS süreci yapabiliyor.

Geliştirilmiş AF Takip Sistemi: Yeni işlemcinin sunduğu sürat sayesinde hem fotoğraf hem de görüntü çekimlerinde AF suratı, kararlılığı, ve hareketli mevzuların AF takibinde kıymetli geliştirmeler var. Ayrıyeten yeni geliştirilen algoritma sayesinde kuş, hayvan, motosiklet, bisiklet, otomobil, uçak, vs. üzere ön tarifli nesnelerin netlik takibini yapabiliyor. Yüz takibi açıkken bir insan ardını dahi dönse sırtından takip etmeye devam ediyor. Hem fotoğraf hem de görüntü alanında AF-C hayli kararlı çalışıyor.

Fujifilm X-S20 inceleme!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir