featured

Galatasaray’da Kemerburgaz Tesisleri’nin temel atma töreni efsaneler geçidine döndü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray, Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri’nin açılış merasimini topluluğun önde gelen isimlerinin katıldığı merasimle gerçekleştirdi. Lider Dursun Özbek, Fatih Terim ve eski lider Ünal Aysal üzere isimler merasimde konuşma yaptı. Öte yandan Galatasaraylı eski ve yeni futbolcular da merasimde bulundu.

“TORUNLARIMIZA BIRAKACAĞIMIZ EN KIYMETLİ MİRASLARDAN BİRİ”

Dursun Özbek yaptığı konuşmada, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktasından biri olan 19 Mayıs’ın 104. yılı. Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a ayak basması yalnızca ulusumuzun kurtuluş savaşındaki birinci adımı değil, Türkiye’yi ileriye götürecek genç fikirlerin doğuşudur. Bu yüzden bugün Mustafa Kemal tarafından gençlere armağan olmuştur. Kimsenin hayalini kuramadığı maksatlar işte bu genç fikirlerden doğmuştur. Kurucumuz Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından belirlenen Türk olmayan kadroları yenmek tam da bu türlü bir maksattır. Bu merasimi olağanda 22 Şubat’ta yapıyorduk. Sarsıntı felaketi sebebiyle bugün yapmak zorunda kaldık. Bu tesis torunlarımıza bırakacağımız en kıymetli miraslardan biri olacak.

“YAŞASIN GALATASARAY”

Galatasaray ulu geçmişiyle, başarılarıyla cumhuriyetin en kıymetli spor kulübüdür. Cumhuriyetin 100. yılında Cumhuriyetin yüzü olmak en çok Galatasaray‘a yakışmıştır. Galatasaray‘ımızı bu projelerle daha büyük başarılara ulaştıracağız. Mustafa Kemal’in gençlerle ilgili bir kelamı çok pahalı, “Biz her şeyi gençlere bırakacağız. Bütün ümidim gençliktedir.” diyor. Bizim de ümidimiz gençliktedir. Yaşadığımız birlik ortamı Galatasaray için çok değerlidir. Yaşasın Galatasaray” tabirlerini kullandı.

“BU FORMA ADANMIŞ HAYATLARIN UMUDUDUR”

Fatih Terim ise yaptığı konuşmada, “Benim üstüme düşen forma… Formayı eline aldığınızda çok hafif görünebilir lakin renkleri, arması ve üzerine akıtılan teriyle çok ağır ve çok büyüktür. Bilhassa de giydiğimiz için onun tartısını gerek futbolculuk gerekse de teknik adamlığımızda hissetmişizdir. Bu forma Galatasaraylıyım diyen herkesin gurur kaynağıdır. Bu forma adanmış hayatların umududur. Florya Galatasaray’ı çok büyük bir aile yapmıştır. Umarım yeni tesisimiz, Florya’daki o aile hayatını yakalar ve burada cumhuriyete layık, bugünün değerini uygunca hissetmiş sportmenler yetiştirir. En büyük temennimiz budur.

“O FORMAYI HERKES GİYEMEZ”

Sayın Dursun Özbek’e nazik daveti için teşekkür ederim. Kulübün tesisleri tıpkı vakitte kalbidir. Evvel orada aile yaratmak, bu formaya layık oyuncular yetiştirmek çok kıymetlidir. Yer bazen gideceğiniz yolun tayin eder. Başarılarınızda çok değerli rol oynar. Ali Sami Yen’de idman alanı arayarak geçen vakitlerimiz Florya’da yuvaya dönüştü. Florya’da çok kıymetli oyuncular yetişti, orayı meskeni üzere gördü herkes. Sonunda kusursuz muvaffakiyetler geldi. Kemerburgaz için de çok uğraştık. Dünyada herkes çok çağdaş tesisler yapıyor. Burası da Galatasaray’ın başarılarında çok kıymetli merkez olacak. Ülkeye ve bu topluluğa layık oyuncular yetiştirilecek. O formayı herkes giyemez, herkes taşıyamaz. Ülkesine bağlı, çağdaş bir anlayışla çok kıymetli atletler yetişecek. İnşallah bizim başarılarımızın da üstüne çıkacaklar.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESİ KUTLUYORUM”

Antrenman alanı arayarak boş bulduğu yerde idman yapma imkanı bulan bir kuşaktan gelen ben, daha sonra Florya’ya daima birlikte sahip çıktık. Kulüplerin çok değerli yerlerinden bir adedidir tesisler. Galatasaray da bu türlü bir merkezin açılışını yaptı. Umuyorum Florya’dan çok daha düzgün bir yer olacak ve oranın başarılının üzerine çıkacak inşallah. Bu bahiste geç kaldığımızı düşünüyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

Galatasaray’da Kemerburgaz Tesisleri’nin temel atma töreni efsaneler geçidine döndü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir