Galaxy S21 serisinin değerli eksikliği giderildi!

Android‘in yeni sürümü Android 12, söylentilere nazaran 4 Ekim’de çıkacak. Halihazırda beta süreci devam eden işletim sistemi kararlı sürümüne yaklaşırken, üreticiler de kendi herkese açık beta programlarını başlatıyorlar. Bunlar ortasına katılan Samsung, Android 12 tabanlı One UI 4.0′ı geçtiğimiz günlerde yayınlamaya başladı. Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra sahiplerinin beğenisine sundu.

Samsung, One UI 4.0 ile yeni temalar eklerken uygulama simgelerini ve kullanıcı arayüzünü revize etti. Özelleştirilebilirlik noktasında da kullanıcılara daha geniş imkânlar getirdi. Güncelleme ayrıyeten Galaxy S21 serisi sahiplerini keyifli edecek bir yeniliğe daha imza attı.

Galaxy S21 serisi, eSIM dayanağına kavuştu

Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesiyle, Galaxy S21 serisi eSIM dayanağına kavuştu. Ortaya çıkan bilgilere nazaran şu anda sırf ABD ve Avrupa pazarında bu seçenek etkinleşti. Hatırlatmak gerekirse One UI 4.0; ABD, Birleşik Krallık, Güney Kore, Çin, Hindistan, Almanya ve Polonya’da dağıtılmaya başlanmıştı. Fakat anlaşıldığı üzere Samsung şimdilik seçici davranıyor ve bütün ülkelerde erişime açmamayı tercih ediyor.

Birinci olarak geçtiğimiz Ekim ayında Vodafone tarafından Türkiye’de kullanıma sunulan eSIM, sonrasında başka operatörlerin kullanıcılarına da açılmıştı. Bu bağlamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yerli eSIM teknolojisini tanıtmış ve vatandaşların hizmetine sunmuştu. Fizikî SIM kart zorunluluğunu ortadan kaldıran eSIM; kullanıcıların telefon hizmetini, operatörün verdiği eşsiz bir numarayla etkinleştirebilmelerini sağlıyor.

Bu teknoloji bilhassa birden fazla SIM kart kullananların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. One UI 4.0, beta sürecinden çıkıp kararlı haliyle yayınlandığında eSIM takviyesinin daha fazla ülkeye yaygınlaşması bekleniyor.

Yorum yapın