Galaxy S22 Ultra, Samsung’un internet sitesinde!

Canalys ve TrendForce bilgilerine nazaran dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi pozisyonunda bulunan Samsung, şu sıralar önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Galaxy S22 serisi ile gündemde. Akıllı telefonların lansman tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan sızıntı ve raporların sayısında önemli bir artış yaşanırken, son olarak serinin Ultra modeli şirketin resmi internet sitesinde göründü. İşte detaylar…

Galaxy S22 Ultra, şirketin Çin web sitesinde ortaya çıktı

Bilindiği üzere akıllı telefon daha evvel iki kez Geekbench veritabanında görüntülenmişti. Bunun nedeni ise aygıtın pazarlara nazaran değişkenlik gösteren Qualcomm Snapdragon ve Exynos işlemcilerinden güç alan farklı sürümlerinin olması.

Kısa müddet evvel de Galaxy S22 Ultra, SM-S908U model numarası ile şirketin Çin’deki resmi web sitesinde yer alan bir takviye sayfasında ortaya çıktı. Bu aygıtın muhtemelen Snapdragon sürümü olduğunu belirtelim.

Bu gelişme birinci kere akıllı telefon dalındaki sızıntılarıyla bilinen Snoopy tarafından paylaşıldı. Tıpkı vakitte Samsung’un Galaxy S22 modelleri için seri üretime başladığı da gelen bilgiler ortasında.

Akıllı telefonun şimdiye kadar sızdırılan özelliklerine bakacak olursak, birinci etapta 6.8 inç büyüklüğünde QHD+ (1440 x 3200) 1800 nit parlaklık sunabilen kavisli AMOLED panel karşımıza çıkıyor. İşlemci tarafında ise Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Gen 1 yer alıyor.

Snapdragon 8 Gen 1, yüksek performans için 1 adet 3.0 GHz Cortex X2 ve 3 adet 2.5 GHz Cortex A710 çekirdeğini bünyesinde barındırıyor. Verimlilik çekirdeği olarak bilinen ve düşük güç tüketimine sahip olan Cortex A510 ise 1.8 GHz suratlarında çalışıyor.

Exynos 2200 ise 2.5vGHz saat suratında çalışan bir ana çekirdek, 2.52 GHz suratında çalışan üç performans çekirdeği ve 1.73 GHz saat suratında çalışan dört verimlilik çekirdeğine sahip. Her iki işlemci de 4 nm mimari ile üretildi.

Akıllı telefon, 12 GB ve 16 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği ile gelirken, depolama tarafında ise 128 GB, 256 GB ve 512 GB seçenekleri mevcut olacak.

USB-C üzerinden şarj olabilen 45W şarj suratlarını destekleyen 5.000 mAh‘lik bataryadan beslenen aygıt, kutudan çıkar çıkmaz Android 12 tabanlı One UI 4.0 arayüzünü çalıştıracak.

Galaxy S22 Ultra, serinin başka modelleri ile birlikte önümüzdeki yılın şubat ayında vitrine çıkacak. Öte yandan çıkışı adeta yılan öyküsüne dönen Galaxy S21 FE modeli de ocak ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Yorum yapın