Galaxy Tab S8 serisinin teknik özellikleri belirli oluyor!

TrendForce ve Canalys bilgilerine nazaran dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi pozisyonunda bulunan Samsung, tablet pazarında da ziyadesiyle faal. Bu doğrultuda geçtiğimiz haftalarda TheElec tarafından sızdırılan 2022 yılı eser takvimiyle yanlışsız orantılı olarak çalışmalarını sürdüren şirket, ilerleyen devirlerde Galaxy Tab S8 serisini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Galaxy Tab S8 serisinin teknik özelliklerinden kimileri sızdırıldı

Bilhassa Apple’ın M1 çipli iPad Pro aygıtlarının akabinde tablet konusunda çalışmalarını hızlandıran şirket, Galaxy Tab S8, Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra modellerinden oluşması beklenen yeni seriyi önümüzdeki aylarda piyasaya sürecek.

Tabletlerin lansman tarihleri yaklaştıkça ortaya çıkan sızıntıların sayısında da önemli bir artış yaşanıyor. Bu noktada kısa müddet evvel tablet pazarında sağlam sızıntıları ile bilinen Snoopy Tech tarafında serinin RAM, depolama ve renk seçenekleri üzere kıymetli ayrıntılar sızdırıldı.

Buna nazaran Galaxy Tab S8 ve Tab S8+ modelleri 8 GB RAM ve 128 GB depolama sunan tek bir varyanta sahipken, üst seviye özellikleri bünyesinde barındıran Ultra ise 8 GB RAM + 128 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama olmak üzere iki farklı varyantla kullanıcıların karşısına çıkacak.


Galaxy Tab S8 Ultra sızdırılan render imgeleri

Galaxy Tab S8 ve Tab S8+ modellerinin Wi-Fi ve 5G olmak üzere iki farklı sürümle gelmesi beklenirken, Ultra’nın ise Wi-Fi yahut 5G sürümlerinden biri ile satışa çıkacağı düşünülüyor. Öte yandan standart modelin ekranı 11 inç, Plus’ın ekranı 12,4 inç büyüklüğünde olacak. Ultra’nın ekran boyutu ise şu an için bilinmiyor.

Standart ve Plus modeli koyu gri ve gümüş renk seçenekleri ile piyasa sürülecek. Bunun tersine Ultra’nın sırf koyu gri renkle gelmesi bekleniyor.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung Galaxy Tab S8 serisi tablet pazarındaki rekabeti kızıştırabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın