featured

Gaziantep FK teknik direktörü kim oldu? Gaziantep FK teknik direktörü Erol Bulut kimdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep Fk teknik yöneticisi kim oldu? sorusu araştırılıyor. Zelzele felaketi nedeniyle ligden çekilen ve yeni dönem için lige dönüş müracaatında bulunan Gaziantep Fk‘de teknik yöneticilik vazifesine yeni gelen isim futbolseverler tarafından araştırılıyor. Pekala, Gaziantep FK teknik yöneticisi kim oldu? Gaziantep FK teknik yöneticisi Erol Bulut kimdir?

GAZİANTEP FK TEKNİK YÖNETİCİSİ KİM OLDU?

Deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen ve yeni dönem için lige dönüş müracaatında bulunan Gaziantep FK’de teknik yöneticilik vazifesine Erdal Güneş getirildi. Güneş, Erol Bulut’un ayrılığı sonrası teknik sorumlu olarak Gaziantep FK’nin başında 3 maça çıktı ve 2 galibiyet-1 mağlubiyet aldı. Yeni dönemde Üstün Lig’e dönmek için TFF’ye resmi müracaatta bulunan Gaziantep FK, teknik yönetici Erdal Güneş ile 2 yıllık muahedeye vardı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Gaziantep Futbol Kulübümüz, teknik yönetici olarak kulübümüzde uzun yıllardır muvaffakiyetle misyon yapan, topluluğumuzun sembol isimlerinden genç çalıştırıcı Erdal Güneş ile 2 yıllık muahedeye varmıştır. Kulübümüzde faal futbolculuk mesleğinde kaptanlık yaparak büyük hizmetlerde bulunan Teknik Yöneticimiz Erdal Güneş, son altı dönemde ise antrenör olarak vazife yaptı. Kadromuz, Muhteşem Lig’de oynadığı son üç maçında teknik sorumlu olarak misyon yapan Erdal Güneş ile birlikte iki galibiyet almayı başarmıştı. Teknik Yöneticimiz Erdal Güneş’e yeni misyonuna beğenilen geldin diyor, kırmızı-siyahlı armamız altında sonsuz muvaffakiyetler diliyoruz.” sözleri kullanıldı.

GAZİANTEP FK TEKNİK YÖNETİCİSİ ERDAL GÜNEŞ KİMDİR?

Erdal Güneş (d. 29 Mart 1982, Eruh) Türk eski futbolcudur. Futbola Gaziantepspor başlayan Erdal, 2000 yılında profesyonelliğe geçiş sözleşmesi imzalayarak as kadroya alındı. As ekip için hiçbir resmî müsabakada misyon alamadan 2000-2001 döneminde Gaziantepspor’in orta grubu olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a transfer oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor için birinci resmî müsabakasına 13 Ağustos 2000 tarihinde Bakırköyspor’a karşı oynanan 1. Lig müsabakasında çıktı. İki ay burada kaldıktan sonra öteki bir Gaziantepspor orta kadrosu olana GASKİ’a transfer oldu. Burada dönemin orta transfer periyoduna kadar kaldıktan sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a ger döndü. Bir buçuk dönem burada vazife aldıktan sonra Gaziantepspor’a geçti beş dönem nizamlı olarak Gaziantepspor formasını giydi. Bu sürecin akabinde 2006-2007 dönemin orta transfer devrinde Kayserispor’a transfer oldu. Burada bir dönem oynadıktan sonra tekrar Gaziantepsporla anlaştı lakin üç ay sonra gruptan ayrıldı. Akabinde birer dönem Altay ve Diyarbakırspor’da oynadıktan sonra 2010-2011 dönemin başında 1. Lig takımlarından Mersin Egzersiz Yurdu’na transfer oldu. Mersin Antrenman Yurdu’yla dönem sonu 1. Lig şampiyonluğu yaşayarak Muhteşem Lig’e yükselmeyi başardı. Dönem bitimiyle bir arada kendisine yeni dönemde takımda düşünülmediği bildirildi ve hür bırakıldı.

2011-2012 döneminin yaz transfer periyodunun son gününde 2. Lig gruplarından Altay’a transfer oldu.

Millî ekip kariyeri

8 kere ulusal gruplara çağrılan Erdal Güneş, 3 kere Türkiye U-17, 4 kere Türkiye U-21, 2 kere de Türkiye A2 ulusal futbol ekibi forması olmak üzere toplam 69 sefer ulusal formayı giymiştir.

Gaziantep FK teknik direktörü kim oldu? Gaziantep FK teknik direktörü Erol Bulut kimdir?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir