featured

Gelecek Partisi’nde yaprak dökümü! Veysi Akay’ın ardından Abdullah Teber de zehir zemberek sözlerle istifa etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen milletvekilliği seçimlerinin akabinde Ahmet Davutoğlu‘nun liderliğini yaptığı Gelecek Partisi‘nde yaprak dökümü yaşanıyor. Dün 2019 yılında AK Parti’den istifa ederek, Davutoğlu ile Gelecek Partisi‘ni kuran Gelecek Partisi Kurucular Konseyi Üyesi, Genel Merkez Parti İdare Heyeti Üyesi, Teşkilat Lider Yardımcısı ve İzmir Bölge Koordinatörü Veysi Akay; tüm misyonlarından ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Akay’ın akabinde partide bugün bir üst seviye istifa daha yaşandı.

ABDULLAH TEBER DE ZEHİR ZEMBEREK SÖZLERLE İSTİFA ETTİ

Gelecek Partisi Kurucusu, İdare Heyeti Üyesi ve Genel Lider Danışmanı Abdullah Teber de zehir zemberek sözlerle partisinden ve tüm vazifelerinden istifa ettiğini duyurdu.

Abdullah Teber (Solda) ve Ahmet Davutoğlu

Teber istifa açıklamasında şunları söyledi:

“1980 yılında başlayan iş hayatında, bugün ülkemizi dünya sıralamalarında temsil eden bir iş insanıyım. Liderlik hizmet etmek makamıdır. Ben de buna inanarak , hizmet etmekten, hukuktan, adaletten, yana yolumu hiç bir vakit değiştirmedim şükürler olsun. Adalete olan inancımızdan, inancımızdan dolayı her vakit adaletsizlikle, hukuksuzlukla, liyakatsızlıkla, karşılaşanlarla birlikte yan yana omuz omuza yol aldım. Dinine, lisanına, milletine, kültürüne, rengine menşeine, bakmaksızın.

“AMACIM UĞRADIĞI HUKUKSUZLUĞA TAKVİYE VERMEKTİ”

Bu noktada ülkede seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun yaşadığı adaletsizlikten dolayı fikir ve dünya görüşlerimiz ne kadar farklı da olsa sessiz kalmamak ismine, 2019 yılında kurduğu Gelecek Partisi’nin kurucular şurasında vazife aldım. Maksadım uğradığı hukuksuzluğa sesli dayanak vermekti. Sonuçta , adaletten yoksun bırakılmış birisi olarak, adaleti en çok savunacak kişidir diye düşündüm. Kullandığı enstrüman adaletten ve liyakatten diğer bir şey olmaz diye düşündüm. İş hayatımdaki yoğunluğumu bir kenara bırakarak yılların verdiği deneyim ve birikimim ile adaletin vuku bulacağına inandığım parti ile yol almaya başladım. Fikirleri, kültürleri, eğitimleri, yaşları, cinsiyetleri farklı 152 kişi olarak çıktığımız yolda ben evvel adalet sonra liyakat desturu ile hareket ettim ve tüm grup arkadaşlarımın da genel lider Ahmet Davutoğlu dahil bu türlü olduğunu düşündüm.

“ADALETİN, LİYAKATIN ÇOK DA BENİMSENMEDİĞİNE ŞAHİT OLDUM”

“TELEFONLARIMA ÇIKMADI, TOPLANTI TALEPLERİMİ KARŞILIKSIZ BIRAKTI”

Onca beşere karşı yanılgı yapılmasına müsaade vermeyeceğimi bilen, adil ve hakkaniyetli olunması konusunda telaffuzlarım olacağını bilen Genel Lider, telefonlarıma çıkmadı, toplantı taleplerimi karşılıksız bıraktı. Sonuçta; insanların kendine olan inancını, beklentisini karşılayamadı, hayal kırıklığına uğrattı. Kendini ve birçok yakınını kurtarma değerine partiyi ve partiye inananları ve ülkeyi yarı yolda bıraktı. Bizleri milletvekili olmak için uğraş eden şahıslar, kendisini de vekillik makamı dağıtan bir mevki olarak gördü. En başından beri kimi arkadaşlarımın ve benim verdiğim takviyesi, anlamamış, görmemiş.

“GENEL LİDERE İNANCIMI KAYBETTİM”

Teşkilatın en çalışkan neferi kurucu kardeşim Veysi Akay’ın da açıklıkla izah ettiği üzere adil olacağı, liyakatlı davranacağı konusunda, verdiği kelamı şimdiden tutamamış ve evvel yol arkadaşlarının inanç oyunu, sonra da seçmenin oyunu kaybetmiştir. Kuruluşundan bugüne memleketin her yerinden benim için bu partiye mesai, emek ve para harcayan tüm yol arkadaşlarıma hakkınızı bana helal etmenizi istiyorum. Genel lidere olan inancımı kaybettim, adaletli ve liyakatlı bir tavrı olacağına inanmadığımdan ötürü, genel lider danışmanlığından, parti idare konseyi üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa ediyorum.”

Gelecek Partisi’nde yaprak dökümü! Veysi Akay’ın ardından Abdullah Teber de zehir zemberek sözlerle istifa etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir