Geliyor gelmekte olan: Netflix uygun fiyatlı paketini kaldırdı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler dijital sinema ve dizi izleme platformu Netflix, geçtiğimiz aylarda birçok kere gündeme geldi. Bugünkü haberlerle birlikte Netflix’in birkaç ülkede uygun fiyatlı paketini kaldırdığı ortaya çıktı. Böylelikle Netflix, kullanıcılarının paketler için daha fazla para vermeleri istediğini gözler önüne serdi. Pekala, Netflix uygun fiyatlı paketi neden kaldırdı?

Netflix, ABD ve İngiltere’de de uygun fiyatlı paketini kaldırdı!

Dünyanın en tanınan çevrim içi dizi ve sinema izleme platformu olan Netflix, yeni bir mevzuyla gündeme geldi. Geçtiğimiz aylarda şirket, bir hesabı ortak kullanan kullanıcılara para cezaları keserek ortak hesap kullanımının önüne geçmeyi amaçladı. Bununla birlikte kullanıcılara uygun fiyatlı ve reklamlı planı kullanmalarını önerdi.

Netflix’ birinci olarak Kanada’da “Temel” isimli uygun fiyatlı abonelik planını kaldırdı. Bugünkü haberlerle birlikte ise platformun Kanada’dan sonra ABD ve İngiltere’de de uygun fiyatlı planı kaldırdığı ortaya çıktı. Netflix ise hususla ilgili rastgele bir açıklama yapmadı.

İddialara nazaran Netflix’in bu türlü bir adım atmasının nedeni reklamlı paketin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamak. Tüm bu durumlardan sonra akıllara Türkiye’de de olacak mı soruları gelmeye başladı. Bilhassa Kanada’dan sonra ABD ve İngiltere’de de uygun fiyatlı paketin kaldırılması akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

Şu anda Türkiye’deki en uygun Netflix paketi 63,99 TL olarak yer alıyor. Bu paketin kaldırılması durumunda Türkiye’deki en uygun fiyatlı paket 97,99 TL olan Standart HD paket olacak. Bununla birlikte reklamlı aboneliğin şu anda Türkiye’de kullanımda olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Geliyor gelmekte olan: Netflix uygun fiyatlı paketini kaldırdı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir