Gençlerbirliği Başkanı: Asıl başarı Süper Lig’e çıkmak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlerbirliği Kulübü Lideri Niyazi Akdaş, başşehir takımının ligde kalmasını bir muvaffakiyet olarak görmediklerini, asıl muvaffakiyetin Üstün Lig’e çıkmak olduğunu söyledi.

Niyazi Akdaş ile Gençlerbirliği Futbol Şube Sorumlusu Serkan Aydın, TSYD Ankara Şubesi’ni ziyaret etti. Lider Akdaş ve beraberindeki heyet, TSYD Ankara Şube Lideri Murat Tarhan ve dernek yöneticileri ile sohbet etti.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Akdaş, Gençlerbirliği’nin Spor Toto 1. Lig’de kalmasına ait, “Ligde kalmayı muvaffakiyet diye addediyoruz lakin bana nazaran muvaffakiyet değil olması gereken bir şeydi. Bana nazaran muvaffakiyet Üstün Lig’e çıkmaktır fakat hiç değilse ligde kalmaktan da sevinç duyduk. Önümüzdeki dönem mali yapı olarak kuvvetlenmemiz lazım. O bakımdan haziran ayında genel konsey yapmayı planlıyoruz. Ankaralı iş adamlarını, sivil toplum örgütlerini Gençlerbirliği’ne sahip çıkmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nin Ankara’nın 100 yıllık tarihi bir çınarı olduğunu lisana getiren Akdaş, “14 Mart 1923’te Cumhuriyet’ten evvel kurulmuş, Ankara’nın gerçek markası Gençlerbirliği, buna sahip çıkmak lazım. Herkesi Gençlerbirliği’nin etrafında toplanmaya davet ediyorum. Ben olurum olmam kıymetli değil lakin Gençlerbirliği yaşasın, layık olduğu Üstün Lig’e çıksın istiyorum. Geldiğimiz noktaya nazaran çok âlâ bir tablo var lakin tekrar borcumuz var. Ödenmeyecek bir borç değil, geldiğimiz durumdaki üzere değil.” tabirlerini kullandı.

Akdaş, maddi katkı bulursa başkanlığa mutlaka devam etmek istediğini belirterek, “Ama maddi katkı temin edemezsem o vakit da Gençlerbirliği’ne ziyan vermek istemiyorum.” dedi.

Teknik yönetici Sinan Kaloğlu’nun başarısına yönelik de Akdaş, “Sinan hoca daha evvel hocalara eğitim veren bir hoca karakterinden, futbol bilgisinden, futbolcularla olan ikili ilgisinden çok mutluyum. 3,5 yıllık mukavele imzalamıştık, o devam edecektir. Transfer çalışmalarımıza da başladık.” açıklamasında bulundu.

Futbol Şube Sorumlusu Serkan Aydın da şunları kaydetti:

“Son 11 maçta liderimizin daveti üzere vazifeye başladım. Geldiğimde grup içinde önemli bir ümitsizlik vardı, ‘inanmadığım hiçbir yerde olmam’ demiştim, inandık. Kadroya ligden düşmüş gözüyle bakılıyordu, düşmüş bir kadrosu çıkarmışçasına bir şampiyonluk havası yaşadık fakat bu bir muvaffakiyet değil natürel ki. Önümüzdeki yıl yanlışsız bir takım kurup, ligi en güzel yerde bitirip bir iskelet oluşturmamız gerekiyor, ondan sonra da o iskeletin üzerine tekrar ekibi dizayn edip sonra da Muhteşem Lig’e çok rahat bir biçimde çıkacağımızı düşünüyorum, azamî iki sene sonra.”

Ziyarette Lider Akdaş, TSYD Ankara Şube Lideri Murat Tarhan’a üzerinde isminin yazılı olduğu Gençlerbirliği forması armağan etti.

Kaynak: AA / Fatih Çakmak – Spor
Gençlerbirliği Başkanı: Asıl başarı Süper Lig’e çıkmak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir