featured

Göktaş’ın bakanlığı Belçika’da yankılandı! 2015’teki ihraç sebebini hatırlattılar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni Kabine’de Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığına Mahinur Özdemir Göktaş’ın getirilmesi, Belçika basınında geniş yer buldu.

BELÇİKA BASININDA GENİŞ YANKI UYANDIRDI

Belçika’nın Fransızca ve Flamanca yayın yapan aşikâr başlı tüm haber kuruluşları, Belçika’nın başşehri Brüksel’de dünyaya gelen ve Brüksel Parlamentosunda daha evvel milletvekilliği yapan Göktaş’ın bakan olmasına sayfalarında ve bültenlerinde yer verdi.

İLK HABER OLARAK VERDİLER

Belçika haber ajansı Belga’nın haberini de kullanan Belçika basını, “Eski Brüksel Milletvekili Mahinur Özdemir, Erdoğan hükümetinde bakan oldu” başlığıyla haberi duyurdu. Kimi medya kuruluşlarında, Göktaş’ın bakanlık misyonuna getirilmesi birinci haber olarak verildi.

KABİNEDEKİ TEK BAYAN BAKAN

Mahinur Özdemir Göktaş’ın kabinedeki tek bayan bakan olduğu belirtilen haberlerde, Göktaş’ın özgeçmiş bilgilerine de yer verildi. Haberlerde, Göktaş’ın 2009’da Brüksel Parlamentosuna milletvekili seçildiği, birinci başörtülü milletvekili olduğu, 1915 olaylarına ait Ermeni tezlerini tanımadığı gerekçesiyle 2015’te partisinden ihraç edildiği, daha sonra Belçika’da siyaseti bırakan Göktaş’ın 2020’de Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi olarak atandığı hatırlatıldı.

Kaynak: AA / Yeni
Göktaş’ın bakanlığı Belçika’da yankılandı! 2015’teki ihraç sebebini hatırlattılar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir