featured

Google, çalışanlarının gözünü korkuttu: Bard’a dikkat edin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapay zekanın artış gösterdiği günümüzde büyük teknoloji şirketleri kendi sohbet botlarını geliştiriyor. Bu şirketlerden biri de Google oldu. Şirket, Bard ismini verdiği gelişmiş sohbet botu ile ilgili değerli bir açıklama yaptı. Açıklamasında Google, çalışanlarını Bard ve benzerleri hakkında uyardı. İşte detaylar!

Google, Bard’ın oluşturduğu kodu kullanmamalarını söyledi

Dünyanın kıymetli teknoloji şirketleri ortasında yer alan Google, bugün hayli enteresan bir gelişmeyle gündemde yer aldı. Son haberlere nazaran Google, kendi çalışanlarını kapalı bilgileri ifşa etmemeleri ve Bard’ın oluşturduğu kodu kullanmamalarıyla ilgili uyardı.

Uzman bireyler daha öncesinde kullanıcıları Bard ile yaptıkları konuşmalara hassas bilgileri dahil etmemelerini belirtti. Öbür büyük şirketler de emsal biçimde çalışanlarını özel dokümanları yahut kodları sızdırmaya karşı uyardı.

Google, hala Bard’ın faydalı bir araç olduğunu ve geliştiricilere yardımcı olduğunu belirtiyor. Lakin sınırlamalar konusunda daha şeffaf olmak istediklerini de söz ediyor. Bu durumda sohbet robotlarının algoritmalara ve makine tahsiline dayalı araçlar olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bunun yanı sıra ziyadesiyle bilgi işleyebilmelerine ve enteresan cevaplar üretebilmelerine karşın bilgileri, eğitildikleri datalarla hudutlu. Bu robotlar üzerinde çalışan şirketler ve geliştiriciler, sınırlamaların farkında ve daima düzgünleştirme çalışmaları yapıyor. Tüm bunların üzerine birebir durum ChatGPT ile de yaşandı.

Apple, Samsung ve JPMorgan Chase gibi şirketlerdeki büyük isimler ChatGPT ile ilgili olarak geri adım atmaya karar verdiler. Bunun üzerine Google’ın kendi çalışanlarını uyarması da epey dikkat çekti. Teknoloji ilerledikçe sohbet robotlarının doğruluğunda, manaya ve yanıtlama yeteneğinde kıymetli gelişmelerin gelmesi kaçınılmaz.

Peki, siz Google ikaz hususuyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Sizce sohbet robotları ferdî bilgileri alıyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Google, çalışanlarının gözünü korkuttu: Bard’a dikkat edin!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir