featured

Görevi devralan yeni Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar anne ve babasına teşekkür ederken boğazı düğümlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan evvelki gün Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısında yeni Kabine üyelerini tek tek açıkladı. Erdoğan’ın Güç Bakanlığı’na getirdiği Alparslan Bayraktar bugün düzenlenen merasimle misyonu Fatih Dönmez‘den devraldı.

“PANDEMİ VE SAVAŞLA BÜYÜK İMTİHANLARDAN SINAMALARDAN GEÇTİK”

Dönmez’e vazifelerinden ötürü teşekkür eden Bayraktar konuşmasında, “Yapısal manada çok büyük dönüşüm gerçekleştirdik. Bir taraftan bakanımızın söz ettiği üzere artan güç talebini karşılarken öteki taraftan da dışa bağımlılığı düşürmeye uğraş ettik. Ulusal güç ve maden siyasetiyle piyasa amaçlarını ortaya koymuştuk. Güç bölümünde yaşanan global güç krizi, pandemi, ham unsur fiyatları, daralan finansal piyasalar ve savaşla büyük imtihanlardan sınamalardan muvaffakiyetle geçtik.

“TÜRKİYE’NİN ROLÜNÜ GÜÇLÜ HALE GETİRECEĞİZ”

Yenilenebilirden nükleer güce, madencilik bölümüne, elektrik doğal gaz altyapı projelerine kadar sizden devraldığımız bayrağı daha ileri taşımanın çabası içinde olacağız. İnanıyorum ki bu sayede bölgesinde güç alanında büyük aktör olan Türkiye’nin rolünü güçlü hale getireceğiz. Cumhurbaşkanımıza ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonu ve bize verdiği dayanaktan ötürü şükranlarımı arz ediyorum. Sayın Berat Albayrak ve Bakan Dönmez’e teşekkürlerimi sunuyorum.”

AİLESİNE TEŞEKKÜR EDERKEN BOĞAZI DÜĞÜMLENDİ

Yeni Bakan Bayraktar konuşmasını anne ve babasına teşekkür ederek sonlandırdı. Bayraktar’ın o anlarda boğazının düğümlendiği ve ağlamamak için kendini sıkıntı tuttuğu görüldü.

FATİH DÖNMEZ: BAYRAĞI BUGÜN KENDİSİNE TESLİM EDİYORUM

Öte yandan misyonu devreden Fatih Dönmez ise merasimde yaptığı açıklamada, “Madencilikte rekorla geçen bir devir oldu. İhracatımızı 6,5 milyar dolara çıkarmış olduk. Cevherden mücevhere giden strateji belirleyerek katma bedelli eserlerin üretimini gerçekleştirmiş olduk. Bayrağı bugün kendisine teslim ediyorum. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Haklarını helal etmelerini istiyorum. Benden yana hakkım helal olsun. Aileme teşekkür ediyorum, fedakarlık yaptılar” sözlerini kullandı.

Görevi devralan yeni Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar anne ve babasına teşekkür ederken boğazı düğümlendi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir