featured

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı yeni Kabine’de! İşte kulislerde konuşulan isimler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de birinci sefer yapılan 2. tıp oylamada yüzde 52,14 oy oranına ulaşarak yine cumhurbaşkanı seçildi. Seçimin akabinde gözlerse kurulacak yeni Kabine’ye çevrildi.

KABİNE BUGÜN 22.00’DA AÇIKLANACAK

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada 2 Haziran’da milletvekillerinin yemin edeceğini belirterek, “Sonraki gün cumhurbaşkanımız mazbatasını aldıktan sonra yemin edecek. Cumartesi mazbata ve yemin olacak. Akşam saatlerinde 22.00 üzere düşünülüyor. Yeni kabine açıklanacak” diye konuştu.

EKONOMİNİN BAŞINA MEHMET ŞİMŞEK

Yeni periyotta en kritik koltuklardan biri Nureddin Nebati’den boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğu olacak. Erdoğan’ın, eski Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten yine yararlanmak istediği biliniyor. Şimşek’in Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı vazifelerini birlikte yürütmesi düşünülüyor. Bu durum, Şimşek’in ekonomik idarede daha aktif bir rol alacağını ve siyasetlerin şekillendirilmesinde anahtar bir figür olacağını gösteriyor.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

FAHRETTİN KOCA VE MEHMET ERSOY VAZİFELERİNE DEVAM EDECEK

Yeni kabinede mevcut bakanlardan Fahrettin Koca, yeni devirde de Sıhhat Bakanlığı vazifesinde hizmet vermeye devam edecek. Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da yeni kabinede vazifesini sürdürecek.

Mehmet Ersoy – Fahrettin Koca

DIŞİŞLERİ’NE HAKAN FİDAN, İÇİŞLERİ’NE ALİ YERLİKAYA

Öte yandan Sözcü’den İsmail Saymaz’ın kulisine nazaran Dışişleri Bakanlığı için Hakan Fidan’a, İçişleri için İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya, Sanayi ve Teknoloji için Fatih Kacır’a, Gençlik ve Spor için Osman Aşkın Bak’a bu akşam telefon gittiği konuşuluyor.

İBRAHİM KALIN, MİT MÜSTEŞARI

Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın kulisine nazaran ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni MİT müsteşarı oldu. Fuat Oktay’ın ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı misyonuna devam edeceği tabir ediliyor.

İbrahim Kalın

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA YAŞAR GÜLER

Öte yandan Ulusal Savunma Bakanlığı için Yaşar Güler, Etraf ve Şehircilik Bakanlığı için Uğur İbrahim Altay, Bilim ve Sanayi Bakanlığı için Fatih Kacır, Ulaştırma Bakanlığı için Hayri Baraçlı’nın ismi geçiyor.

Genelkurmay Lideri Yaşar Güler

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı yeni Kabine’de! İşte kulislerde konuşulan isimler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir