Güç verimliliği ve hız: UFS 3.1 otomobillere geliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsung, gelişmiş yarı iletken teknolojisinde epeyce kıymetli bir yere sahip. Bunun yanı sıra şirket pazara getirmiş olduğu yeni teknolojilerle ön plana çıkıyor. Bugün ise Samsung, otomotiv kullanım durumları için UFS 3.1 depolama yongalarını seri üretimine başladığını duyurdu. İşte detaylar!

UFS 3.1 depolama yongaları güç verimliliği ve sürat sağlıyor

Teknoloji dünyasının kıymetli isimlerinden olan Samsung, bugün araç içi bilgi-eğlence sistemlerinde kullanılacak yeni otomotiv UFS 3.1 depolama yongalarının seri üretimine başladığını duyurdu. Bu yeni teknoloji, üstün veri transfer hızları ve enerji verimliliği sunmasıyla dikkat çekiyor.

Şirketin sunacağı UFS 3.1 depolama yongalarının otomotiv serisi üç modelden oluşuyor. Bu modeller ortasında 128 GB, 256 GB ve 512 GB yer alıyor. Çipin 256 GB varyantı, tıpkı depolama kapasitesine sahip selefine nazaran güç verimliliği konusunda yüzde 33’lük bir gelişme sağlıyor.

Bunun yanı sıra 2.000 Mbps’ye kadar sıralı okuma suratları ve 700 Mbps’ye kadar da sıralı yazma suratı sunmakta. Samsung bu çipler için kullanılan özel üretim sürecini şimdi açıklamadı. Lakin çiplerin sahip olduğu gelişmiş performanslarını görmek mümkün.

Samsung’un yeni depolama yongaları, -40 derece ile 105 derece geniş bir sıcaklık aralığında sağlam bir formda çalışabiliyor. Ayrıyeten şirket, eserlerinin yüksek güvenilirliğine vurgu yapan ASPICE Düzey 2 sertifikasına da sahip.

Samsung Electronics’te Bellek Eser Planlama Grubu Lider Yardımcısı olan Hyunduk Cho, bu gelişmeyle ilgili bir açıklama yaptı. “Samsung’un en yeni UFS 3.1 tahlili, optimize edilmiş araç içi bilgi-eğlence sistemleri için çok çeşitli müşteri ihtiyaçlarına hitap ediyor. Ayrıyeten daha fazlasını talep eden yeni jenerasyon bellek trendlerinde ilerlemeler sağlıyor.”

Peki, siz Samsung UFS 3.1 çipleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Güç verimliliği ve hız: UFS 3.1 otomobillere geliyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir